Стелу на вʼїзді у Донецьку область створили у 3D
Фахівці компанії Skeiron розробили 3D-модель стели, що стоїть на вʼїзді у Донецьку область.
«Люк» розповідає детальніше.
Що про це відомо?
Донецька обласна державна адміністрація повідомила, що Skeiron розробили 3D-модель стели. Її буде презентовано широкому загалу в межах різноманітних заходів, у тому числі під час проведення культурної дипломатії на міжнародних майданчиках, музейних експозиціях, а також для публікацій у фотоматеріалах, що сприятимуть промоції та збереженню історичної спадщини Донецької області.
«Стела є мовчазною, але рішучою обіцянкою, що навіть у найважчі часи наші Герої не відступають. Це — точка перетину шляхів тих, хто щодня наближає перемогу, ризикуючи життям заради мирного майбутнього своїх нащадків.
Цей монумент — не просто символ області, а місце сили і мужності наших воїнів, яке, як непохитна фортеця, стоятиме на своєму місці у часи скорботи та перемоги, втілюючи незламність, вірність та історію України», — йдеться у повідомленні.
Щоб підтримати волонтерів та військових, які допомогли створити 3D-модель, команда Skeiron відкрила благодійну банку на бінокуляр для бійця 3-го Інтернаціонального легіону.

Що це за стела?
Стела розташована на межі Дніпропетровської та Донецької областей. За останні роки вона стала символом спротиву, адже військові, що вирушали на схід, залишали там свої підписи та прапори.
В березні 2024 року українські військові відновили стелу на вʼїзд у Донецьку область, та встановили прапори підрозділів Сил Оборони. Також бійці одного з підрозділів відновили фундамент біля стели, очистили місце від сміття, приварили та пофарбували металеві жердини для прапорів. На стелі та літерах, військові залишають написи, автографи та послання.
14 квітня минулого року стало відомо, що кілька людей зафарбували стелу, що викликало великий суспільний резонанс. Пізніше виявилось, що дозволу на такі дії вони не мали.
Текст і обкладинка — Антон Малиновський