Головна » Поліція розслідує можливе розкрадання на постачаннях колючого дроту для фортифікацій на Харківщині

Поліція розслідує можливе розкрадання на постачаннях колючого дроту для фортифікацій на Харківщині

Час прочитання: 2 хв

Національна поліція Харківської області розслідує можливе розкрадання бюджету на постачанні колючого дроту для фортифікацій у регіоні. Однак суд відмовив у їхньому клопотанні щодо отримання доступу до необхідних слідству документів.

«Люк» з посиланням на «Харківський антикорупційний центр» розповідає детальніше.

Що сталося?

Антикорупційники вияснили, що ГУ Національної поліції в Харківській області у кримінальному провадженні від 7 червня 2024 року. У ньому йдеться про те, що службові особи департаменту ЖКГ Харківської обласної військової адміністрації спільно з ТОВ «Харківспецпроф» могли здійснювати привласнення та розтрату бюджетних коштів під час закупівель у сфері оборони, а саме під час постачання виробів з дроту для потреб оборони.

Протягом березня-травня 2024 року департамент ЖКХ ХОВА без проведення аукціонів уклав з ТОВ «Харківспецпроф» чотири договори на постачання виробів з дроту для будівництва фортифікаційних споруд (бар`єрний рубіж типу «Єгоза» та малопомітна перешкода) на загальну суму близько 135 мільйонів гривень. На даний час проплачено 126,6 мільйонів гривень.

дріт

Своєю чергою ТОВ «Харківспецпроф» уклало з державним підприємством, з безпосереднім виробником вказаних фортифікаційних елементів, відповідні договори, на загальну суму, згідно з реєстром податкових накладних, на 42,72 мільйони гривень.

Встановлено, що бар’єрний рубіж ТОВ «Харківспецпроф» купило у державного підприємства по середній ціні 4200 гривень за бухту, а надалі реалізувало по 5993 гривень  для Харківської ОВА. Малопомітну перешкоду типу (типу МЗП 10х10х1,4) вони купили по середній ціні 6400 гривень  за бухту, а реалізували — по 8160 гривень за бухту.

За результатами аналізу податкової звітності ТОВ «Харківспецпроф» слідчі отримали дані, що середня націнка на товарі становить 35 відсотків, або 21 мільйон гривень.

«Крім того, ТОВ “Харківспецпроф” зареєстровано за адресою масової реєстрації (що може свідчити про фіктивність фірми або бажання уникнути роботи “в білу”), не має власних потужностей, всього одного співробітника та бере участь у закупівлях лише Харківської ОВА», — зазначили в ХАЦ.


Читайте також:


Що вирішив суд?

Щоб провести експертизи, слідчі попросили про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у ХОВА, у ТОВ «Харківспецпроф» та в державному підприємстві, а саме: до копій договорів на придбання виробів з дроту, до додаткових угод, додатків до них, документації бухгалтерської звітності щодо виконання зазначених договорів; документів, які стали підставою укладання зазначених договорів; статуту ТОВ «Харківспецпроф», договорів, за якими ТОВ придбало зазначені вироби у державного підприємства.

Але суддя відхилив клопотання, бо, на його думку, не доведено, що документи перебувають або можуть перебувати у володінні департаменту ЖКГ та ПЕК Харківської ОВА, у ТОВ, або в державному підприємстві. Крім цього, суд наголосив, що у клопотанні було відсутнє зазначення кодів ЄДРПОУ ТОВ «Харківспецпроф», Департаменту та державного підприємства, а також детального опису документів, до яких повинен бути наданий тимчасовий доступ.

За підрахунками ХАЦ, департамент ЖКГ та ПЕК Харківської ОВА протягом березня – вересня 2024 року уклав з ТОВ «Харківспецпроф» 15 договорів на поставку виробів з дроту на загальну суму 394,4 мільйонів гривень.

Текст і обкладинка — Антон Малиновський

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк