Головна - Новини - Історії релокованого бізнесу, лекції з мистецтва, Warнякання та багато іншого. У Дніпрі відбудеться фестиваль Cheсk-in Dnipro
…

Історії релокованого бізнесу, лекції з мистецтва, Warнякання та багато іншого. У Дніпрі відбудеться фестиваль Cheсk-in Dnipro

Час прочитання: 3 хв

У Дніпрі вперше відбудеться фестиваль бізнес-проєктів, які переїхали з тимчасово окупованих територій. Він має назву Cheсk-in Dnipro та пройде 21 і 22 січня у дніпровському Центрі сучасної культури.

«Люк» поспілкувався з організаторами фестивалю Євгеном Скрипником, Альоною Кучерук та Євгеном Гончаровим про те, кому варто відвідати захід і що корисного буде у програмі.

Як з’явилась ідея фестивалю?

За 2022 рік Дніпропетровщина прийняла близько 256 тисяч внутрішніх переселенців, повідомляє Дніпровська обласна військова адміністрація. Рятуючись від війни, люди перевозять в інші міста не тільки дітей, родичів або домашніх тварин, а й власні бізнеси.

Представники громадських організацій з трьох міст (Слов’янська, Краматорська і Дніпра) вирішили спільними зусиллями провести тематичний фестиваль на підтримку релокованих бізнесів. 

До організації долучились: Євген Скрипник (засновник Shum.Rave, Слов‘янськ), Альона Кучерук (очільниця молодіжного руху «Шифт», Краматорськ) та Євген Гончаров (співзасновник митцівні Module, Дніпро).

Планувати та розробляти концепцію почали ще в жовтні.

«Ми з Євгеном Скрипніком мріяли зробити музичний фестиваль, в якому б прийняли участь ВПО-артисти, — розповів «Люку» Євген Гончаров. — Альона Кучерук хотіла зробити ярмарок для релокованих бізнесів. Після конференції Brave Culture Meet Up ми поєднали наші ідеї в єдине ціле та розпочали підготовку фестивалю»

Фото: Євген Гончаров

Для кого фестиваль?

Організатори планували зробити фестиваль як для власників бізнесу і підприємців, так і для людей, які ще не мають власної справи, але замислюються про це.

За їх словами, важко реанімувати бізнес на новому місці, в умовах війни, а ще важче — запускати процес з нуля. Але робити це все одно треба, бо тільки так можна підтримати економіку країни. 

«Наша мета — підтримати ту креативну частину, яка прагне створювати та розвивати свій продукт у Дніпрі. Бо ми віримо в рушійну силу ВПО-бізнесу для економіки країни», — зазначається на Facebook-сторінці заходу.

Люди, які планують відкрити бізнес у Дніпрі, зможуть дізнатись як це роблять інші підприємці, надихнутись досвідом. А власники бізнесу з інших міст зможуть розказати про свою справу і знайти потенційних партнерів.

Що у програмі?

Cheсk-in Dnipro триватиме два дні. 

Відвідувачі фестивалю почують:

  • історії та лайфхаки від власників бізнесу, які надихають відкрити свою справу;
  • які існують грантові можливості для розвитку та створення бізнесу (з досвіду успішних піарників);
  • лекції з мистецтва та історії;
  • сучасну музику від українського проєкту «warнякання», гуртів Renie Cares, Hyphen Dash, Ship Her Son та інших.

Також у межах фестивалю пройдуть майстер-класи з гончарства, техніки монотипії та ліногравюри, дизайну для чашки та авторської свічки. На ярмарку можна купити продукцію від місцевих та ВПО-виробників і підтримати український бізнес.

«Під час розробки концепції фестивалю ми вирішили, що хочемо поєднати в одній події одразу культурну та бізнесову складову, додати практичних знань та кейсів від підприємців, — розповідають організатори. — Людина, яка прийде на фестиваль, отримає повний спектр знань, досвіду, нетворкінгу, нових корисних контактів. А ще — зможе відпочити та поспілкуватися у неформальній атмосфері під час музичної програми».

Які історії розповідатиме бізнес?

На Cheсk-in Dnipro підприємці з різних регіонів України розкажуть, як вони евакуювали бізнес і успішно перезапустили його у Дніпрі.

З жовтня організатори отримали понад 80 заявок на участь у заході: 

«Це у чотири рази більше від того, що ми очікували. На жаль, не всі зможуть взяти участь цього разу, але це демонструє: що є величезний запит на події такого формату, а значить, можливо, буде продовження», — коментує Євген Гончаров.

Ось лише кілька історій підприємців, які можна буде почути на фестивалі:

  • Дмитро Косилкін із Лисичанська — перетворив дитячий одяг на військову амуніцію. У 2014-му запустив у Лисичанську бренд дитячого одягу Be Easy. Після вторгнення перевіз виробництво до Дніпра та почав робити пончо та аптечки для ЗСУ.
  • Ганна Горбачова із Торецька — запустила виробництво домашніх млинців Gorbachoff Studio. У 2022-му перевезла пекарню із Донецької області до Дніпра. Двічі на тиждень відвозить хліб до Торецька, аби підтримати людей.
  • Кирило Долімбаєв із Маріуполя — відкрив простір для підтримки переселенців Little Mariupol. З нуля створив у рідному місті україномовний культурний центр і перевіз його до Дніпра.
  • Аріна Коротун із Краматорська — релокувала до Дніпра виробництво весільних суконь Forma Center. Створила власний бренд і навіть взяла участь у модному показі українських дизайнерів на Torino Fashion Week з колекцією жіночого одягу для впевнених у собі та в нашій перемозі жінок.
  • Михайло Поддубнов із Дніпра — створив компанію Mountain World, яка займалась організацією сходжень у гори та навчальних програм із альпінізму. Раніше розповідав, як виживати в горах, зараз — як виживати на фронті. Навчає пілотуванню БПЛА, військовій топографії та програмним продуктам для артилерії.

Де все відбуватиметься?

Фестиваль проходитиме в Центрі сучасної культури (Дніпро, Крутогорний узвіз, 21А) у суботу та неділю, 21 та 22 січня, з 12:00 до 21:00.

Вхід вільний, але за попередньою реєстрацією. Розклад вже доступний на сторінці заходу у Facebook.

Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк