Головна » У Харкові невідомі пошкодили лендарт від ЛітМузею

У Харкові невідомі пошкодили лендарт від ЛітМузею

Час прочитання: 2 хв

У Харкові невідомі зламали один з об’єктів Харківського літературного музею, який встановили в Театральному сквері в межах проєкту «Іменем міста».

«Люк» розповідає детальніше.

Що сталося?

Вчора, 2 жовтня, команда ЛітМузею встановила один з 13 об’єктів в Театральному сквері. Вже на ранок він був зламаний. Директорка музею Тетяна Пилипчук в коментарі «Люк» розповіла, що об’єкт був доволі міцний, спеціально розрахований на те, щоб його було важко зламати. На жаль, це не допомогло.

За її словами, вже сьогодні його відновлять, а заяву в поліцію команда музею подавати не збирається. 

«І це не вперше наші проєкти там пошкоджують. Об’єкт з виставки “Власні назви” обмальовували графіті, використовували як гойдалку або столик — як завгодно, але поламати не змогли», — розповіла вона.

ЛітМузей

Що це за об’єкти?

Лендарт-об’єкти, які встановлюють по Харкову — один з елементів проєкту «Іменем міста», що містить у собі однойменну виставку, фільм та мальопис, що скоро буде опублікований видавцем Олександром Савчуком

«У нас була ідея якось позначити місто, адже “Іменем міста” — проєкт про тих, хто визначає, яким буде місто сьогодні. У нас була ідея промаркувати ті місця, які дуже важливі для харків’ян, але в процесі наших розмов ми зрозуміли, що треба маркувати порожнечі і місця, де вже чогось немає або вони переозначені, але пам’ять про них достатньо сильна і вона формує нас. Наприклад, будинок “Слово” — це зараз звичайний житловий будинок, але пам’ять про нього прорвалась крізь все і він став символом Харкова», — розповіла Пилипчук. 

Всього таких місць вийшло 13, що цікаво — всі вони якимось чином пов’язані з Миколою Хвильовим. Але пані Тетяна наголошує, що це не маршрут про Хвильового, а радше «спроба зрозуміти пам’ять міста». Також вона зазначила, що цей маршрут про дуже різний Харків — мистецький, студентський, мультикультурний тощо.

«Коли ми думали як нам маркувати ці порожнечі, ми не хотіли встановлювати традиційні стенди з qr-кодами. Нам хотілось зробити такий лендарт, який показав би інший підхід до формування пам’яток. Його створювали Віктор Дворніков та Костянтин Зоркін за допомоги музею. Ці образи створювались навколо залізобетонного міста-намиста. Завдяки мові символів ми показуємо, що Харків не завжди залізобетонний, він живий, і він страждає», — доповнила Пилипчук.

ЛітМузей

ЛітМузей

Що це за виставка?

Виставку «Іменем міста» відкрили 18 травня. Це був перший етап проєкту, в якому беруть участь художник Костянтин Зоркін, літературний критик Євгеній Стасіневич, кінорежисер Денис Воронцов, поетка Наталка Маринчак, архітектор Віктор Дворніков та представники Харківського літмузею. Також вже відбувся показ фільму, що доповнює виставку.

«“Іменем міста” — ця назва схожа на початок заклинання. Але чи це воно? — питаються в ЛітМузеї. — Ми говоримо від імені міста, створюємо в його ім’я та закарбовуємо його іменем те, що створюємо. Наша присутність у місті тут і зараз історична, а процеси, які запускаються та підтримуються завдяки цій присутності, є підтвердженням нашого права на голос…»

Текст і обкладинка — Антон Малиновський

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк