Головна » Олександр Ткаченко хоче стати головою правління «Суспільного». Bruh

Олександр Ткаченко хоче стати головою правління «Суспільного». Bruh

Час прочитання: 2 хв

Колишній міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко подався на конкурс на голову правління «Суспільного».

«Люк» розповідає детальніше.

Що про це відомо?

1 квітня Наглядова рада «Суспільного» опублікувала список кандидатів на голову правління, що братимуть участь у конкурсі:

  • Володимир Горковенко, колишній журналіст, політик, який відповідав за медіанапрямок в адміністрації президента Петра Порошенка (2015-2019);
  • Олександр Ткаченко, ексміністра культури та інформаційної політики, колишнього керівника холдингу 1+1, екснардепа від партії «Слуга народу»;
  • Микола Фаєнгольд, засновник компаній Infinitas та Iplus;
  • Олександр Харебін, ексзаступник гендиректора НТКУ, колишній член наглядової ради «ВЕТЕК Медіа» у власності олігарха Сергія Курченка;
  • Микола Чернотицький, чинний голова правління «Суспільного»;
  • Юрій Юрченко, керівник комунального телеканалу МТМ у Запоріжжі.

Зазначимо, що голову правління «Суспільного» обирають строком на чотири роки. 


Читайте також:


Що не так з Ткаченком?

Колишній очільник телеканалу «1+1» та (тоді ще) народний депутат Олександр Ткаченко вперше потрапив у скандал у 2019 році. Тоді він заселився у незадекларований маєток на Трухановому острові в Києві — одразу після розслідування цього ж телеканалу про незаконність забудов на цій ділянці. Тоді нардеп відповів на критику, що на Трухановому живе «багато киян, в тому числі й відомі». 

Ткаченко очолював МКІП з червня 2020 року по липень 2023. 

2 вересня 2022 року Ткаченко розкритикував вимогу Національної спілки письменників України закрити київський музей Міхаіла Булгакова.

У березні цього року лідер добровольчого батальйону «Братство» заявив, що міністр культури не дозволив відспівувати у Києво-Печерській лаврі чотирьох бійців диверсійної групи, які загинули у Брянській області РФ у грудні 2022 року. Тоді у МКІП відповіли, що не отримували таких звернень.

Наступним скандалом стало скасування нагородження лауреатів Шевченківської премії 9 березня, хоча їхні імена стали відомі ще в лютому. Це перший такий випадок за історію премії, і в ньому теж звинувачували очільника МКІП.

Митці, літератори, журналісти та громадські діячі звинувачують Ткаченка у проваленій інформаційній політиці, лояльності до присутності росіян в етері Національного телемарафону, а також бездіяльність щодо врятування українських музеїв на тимчасово окупованих РФ територіях.

В листопаді 2024 року Рахункова палата заявила, що Міністерство культури та інформаційної політики (тепер Міністерство культури й стратегічних комунікацій) за каденції Олександра Ткаченка неефективно використало понад пів мільярда гривень на реалізацію державних політик протягом 2020-2023 років.

Текст і обкладинка — Антон Малиновський

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк