Вчитель з Харківщини переміг у номінації «Інклюзивність» премії Global Teacher Prize Ukraine 2024
Вчитель з Лозової Харківської області Владислав Акименко отримав відзнаку Global Teacher Prize Ukraine 2024 у категорії «Інклюзивність».
«Люк» розповідає детальніше.
Що сталося?
Громадська організація «Освіторія» повідомила, що одним із переможців цьогорічної премії Global Teacher Prize Ukraine 2024 став Владислав Акименко — вчитель з Лозової. Він переміг в категорії «Інклюзивність», яку ввели цьогоріч. За перемогу вчитель отримав 250 тисяч гривень на розвиток інклюзивного класу.
Організатори зазначили, що переможцем у категорії «Інклюзивність» став вчитель, який володіє високою експертизою та знаннями про інклюзію, а також працює над розвитком та впровадженням інклюзивного навчального процесу.
Владислав Акименко
Читайте також:
- Заміновані поля та зруйновані будинки без світла. В яких умовах вчителька з села Довгеньке викладає математику дітям
- Вчителька-реперка Ольга Халепа: «В селі людина, яка виділяється хоч чимось, весь час зазнає цькування»
Що відомо про переможця?
У вересні 2022 року Владислав став ініціатором створення Лозівської школи онлайн: обʼєднав 100 педагогів Лозівської громади, щоб створити 169 уроків з української мови, історії України та математики, безпеки та «Захисту України», руханки та психологічні хвилинки.
«Ні на день не зупинивши освітній процес за кілька кілометрів від лінії фронту від початку повномасштабного вторгнення, Владислав працював з дітьми, які були повернені з примусової депортації у рф та піддавалися русифікації. Крім цього, організував команду педагогів для роботи в тимчасових освітніх центрах на Лозівщині, де понад дві тисячі дітей проводять дозвілля та надолужують освітні втрати. А вже цього року працюватиме в інклюзивних класах», — розповіли організатори.
За словами ГО, Владислав Акименко походить з учительської династії, що налічує вже понад 400 років. Він з дитинства мріяв стати педагогом, щоб покращити рідну сільську школу.
«Сьогодні на дверях його кабінету висить табличка «Дозволено бути собою», що віддзеркалює його життєве та професійне кредо. Як зазначав раніше Владислав, для нього головне, щоб учні були справжніми, вміли “святкувати помилки” та не боялись висловлювати свою думку», — повідомили в ГО.
Текст і обкладинка — Антон Малиновський