З Пилипчук та Жаданом. Вийшов епізод проєкту «Інструкція. Смисл» про Харків
На YouTube-каналі «Антропологія» вийшов третій епізод проєкту «Інструкція. Смисл», де художник, письменник та автор медіа-проєктів Іван Семесюк відвідав Харків.
«Люк» розповідає детальніше.
Про що цей епізод?
У новому епізоді Семесюк відправився в Харків, щоб відвідати будинок «Слово» та Харківський літературний музей, де поспілкувався з його директоркою Тетяною Пилипчук та письменником і військовослужбовцем Сергієм Жаданом.
«В третьому епізоді світоглядної експедиції “Інструкція.Смисл” розмовляємо про фронтир і межу. Де проходить межа між культурою і дикістю, людьми і песиголовцями, минулим і майбутнім? І що означає жити на межі? Ці теми нам підказав Харків — місто-фортеця, що стоїть на межі; місто, де тіні минулого допомагають вести боротьбу за майбутнє», — йдеться в описі до випуску.
Читайте також:
- Павлове поле: дім у лісі, ліс у домі. Прогулянки Харковом
- Григорівський бір: портал у місто, село, ліс та промзону. Прогулянки Харковом
Що це за проєкт?
У третьому сезоні експедиції у пошуках сенсів «Інструкція. Смисл» команда проєкту відправляється у подорож Україною, щоб «дослідити різноманіття українських ідей, поговорити про буття, про метафізику й онтологію, про смисли й світогляди».
«Ми виходимо за межі студії і переходимо у формат експедиції. Знімаємо героїв в різних локаціях та під час різних активностей, з елементами репортажу, — розповідав автор проєкту Іван Семесюк. — В першому сезоні проєкту ми шукали відповідь на запитання “Що таке Україна?”, і знайшли формулу: земля, любов і свобода. У другому сезоні вже говорили про цінності, котрі з цього випливають, — уже під час повномасштабної війни.
А зараз ми відчули, що за цим стоять ще й смисли. Ми маємо вийти за межі культури. Знайти Україну поза межами української культури. Це дуже цікавий виклик. Це експедиція й у фізичному сенсі слова, і філософському. Для чого ми тут, чому існує Україна і що таке Україна як практика. Ми їдемо шукати відповіді. Південь, північ, захід і схід — це різна Україна, з різними смислами та ідентичностями. І вона кожна по-своєму дає відповіді».
Текст і обкладинка — Антон Малиновський