Головна » Міськрада зафарбувала графіті на підтримку «Хартії». Військові відреагували

Міськрада зафарбувала графіті на підтримку «Хартії». Військові відреагували

Час прочитання: 3 хв

У 2-му Корпусі НГУ «Хартія» заявили, що міська влада Харкова знищує графіті з підтримкою їхніх військових.

«Люк» розповідає детальніше.

Що сталося?

Сьогодні, 16 липня, у «Хартії» заявили про те, що комунальники зафарбовують їхні графіті по місту. 

хартія

«На наш подив, “Хартія” не має належної підтримки від влади міста. До прикладу, ми не отримуємо дозволи на розміщення рекрутингових кампаній у межах міста. Більше того, ми були шоковані, коли дізналися, що вияви підтримки підрозділу від небайдужих містян почали придушувати. 

Упродовж минулого місяця на вулицях Харкова з’явилася серія графіті зі слоганом “«Хартія» за Харків”. Це прямі вияви підтримки містянами “Хартії”, це символи, що мають велике значення для підтримки бойового духу хартійців. І їх почали знищувати або зафарбовувати представники комунальних служб — це було зафіксовано на відео, яке поширюється в мережі. Це нагадує події 2014 року, коли в місті так само зафарбовували зображення з державною символікою», — написали в корпусі.

Також там висловили розчарування такими діями влади. 

хартія

Читайте також:


Як відреагувала міська рада?

Директор Департаменту у справах інформації та зв’язків з громадськістю Харківської міської ради Юрій Сидоренко опублікував допис у відповідь.

У ньому він зазначив, що Харків «пишається своєю красою та охайністю», тож у міськраді пропонують «цивілізовано підійти до питання вшанування військових».

«Ми пропонуємо цивілізовано підійти до питання вшанування наших захисників. А саме: розробити кілька муралів на честь пошани нашим захисникам. 

Ми допоможемо всім — фарбою, художниками, місцем. Зробимо великі, відкриті, безпечні мурали. Красиві, змістовні. Як справжній знак поваги “Азову”, “Хартії” та іншим», — написав Сидоренко.

Як міськрада допомагає «Хартії»?

Днями неформальний лідер та співзасновник «Хартії» Всеволод Кожемяко розповів в інтервʼю «Українській правді», що за весь час повномасштабного вторгнення від Харкова 2-му корпусу НГУ передали близько 20 мільйонів гривень — цю суму військовий вважає недостатньою.

хартія
Всеволод Кожемяко. Фото: «Українська правда»

«Я констатував факт, що місто недостатньо допомагає або майже не допомагає одній з основних бригад, яка боронить Харків. За весь час, відколи ми тут перебуваємо, отримали від мерії близько 20 мільйонів гривень, що менше, ніж два мільйони на місяць», — сказав Кожемяко. 

Він підкреслив, що для захисту потрібні додаткові дрони, щоб спостерігати за росіянами, мінувати підходи та уражати цілі, не підпускаючи російські війська до позицій. Також він додав, що російські дрони не дають українським бійцям заходити й виходити з позицій, робити ротацію.

хартія

Що відомо про «Хартію»?

«Хартію» заснували добровольці для захисту Харкова від російських окупантів, у 2023 році вони стали основою 13-ї бригади Національної гвардії України

На початку 2022 року бригада допомогла відстояти Харків від окупаційних військ РФ. Наприкінці 2022-го «Хартія» була одним із перших підрозділів, що вийшла на державний кордон, витіснивши росіян під час контрнаступу на Харківщині. 

«Хартія» була єдиним добровольчим формуванням у битві за Бахмут, воювала в Лимані та Серебрянському лісі. Нині «Хартія» продовжує виконувати завдання на Харківському напрямку.

15 квітня 2025 року на основі 13-ї бригади сформувався 2-й корпус НГУ «Хартія». Його очолив командир, полковник Ігор Оболєнський («Корнет»). Окрім 13-ї бригади до корпусу увійшли 3 БрОП «Спартан»4 БрОП «Рубіж»17-та бригада «Рейд» та 18-та бригада.

Текст — Антон Малиновський, редактура — Олександра Пономаренко, обкладинка — Анастасія Юращенко

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк