Чотири українських стрічки увійшли до програми Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах
З 4 по 12 липня триває 59-й Міжнародний кінофестиваль у Карлових Варах. Цьогоріч до програми фестивалю увійшло чотири українських кінострічки: три документальних фільми і одна короткометражна анімація.
«Люк» розповідає детальніше.
Що відомо?
Міжнародний кінофестиваль у Карлових Варах — це щорічна липнева кіноподія, яка проходить у місті на заході Чехії. Цьогорічний фестиваль — 59-й за рахунком. Програма заходу розрахована на тиждень, з 4 по 12 липня.
Цьогоріч у межах події покажуть чотири українські фільми — історії про наслідки повномасштабного російського вторгнення.
Читайте також:
- Андрій Терентьєв: про розвиток українського кіно часів незалежності
- Вийшов міжнародний трейлер фільму Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки»
Які українські фільми показуватимуть?
У головному конкурсі «Crystal Globe Competition» бере участь документальний фільм Дмитра Грешка «Дівія». Це документальна історія про нищівний вплив повномасштабного російського вторгнення на українські землі. У стрічці показують ліси й поля, понівечені вибухами, затоплені міста й іржаві залишки військової техніки в регіонах, де життя згасло. Втім, попри гул на обрії, українці в стрічці Грешка вимірюють наслідки трагедії та відновлюють тендітні екосистеми.
В секції Horizonty глядачам буде представлений другий повнометражний фільм Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки», присвячений присвячений історії звільнення села під Бахмутом. Нагадаємо, днями також вийшов трейлер фільму, а на широкі екрани України ця стрічка потрапить вже наприкінці літа, 28 серпня.
Друга українська стрічка в програмі секції Horizonty — кінокартина «Стрічка часу» режисерки Катерини Горностай. Це історія про вчителів та учнів, які продовжують навчати та навчатися навіть на деокупованих та прифронтових територіях України. Фільм зібрав героїв із Харкова, Запоріжжя, Києва, Одеси, Миколаєва та інших міст.
Четверта стрічка, що увійшла до програми кінофестивалю, — анімаційна. Це мальований короткий метр «Я померла в Ірпені» режисерки Анастасії Фалілєєвої. Це історія про пару, яка в перший день повномасштабної війни вирушила з Києва до Ірпеня провідати батьків. Через фрагменти пам’яті й витіснені спогади стрічка показує, як буденність головних героїв перетворилася на виживання, а особисте — на колективну травму. Короткометражна анімація представлена в секції Pragueshorts at KVIFF.
Текст — Дарина Карапетян, редактура — Олександра Пономаренко, обкладинка — Катя Переверзева