Харківський Палац одруження зачинений на реконструкцію
Харківський Палац одружень зачинений на час проведення робіт з реконструкції. Де тепер одружуватись і в чому цінність будівлі Палацу?
«Люк» розповідає детальніше.
Чому зачинено?
30 квітня на сайті Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції з’явилося оголошення про переміщення першого відділу реєстрації актів цивільного стану в Харкові на нові адреси. Це пов’язано з тим, що Палац одруження, розташований за адресою вул. Сумська, 61, зачиняється на ремонт.
Ремонт у Палаці одружень ініціювала Харківська міська рада. Через ушкодження, отримані у перші роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну, будівля наразі перебуває в аварійному стані і потребує відновлення.

Куди переїхав РАЦС?
Допоки Палац одруження перебуває на реконструкції, перший відділ РАЦС надаватиме послуги за новими адресами:
- пров. Людмили Гурченко, 3е — розірвання шлюбу, зміна імені, смерть, повторні документи, витяги, зміни/поновлення/анулювання актових записів;
- вул. Римарська, 28 — реєстрація шлюбу та народження.
«У нас у Харкові діють у повному обсязі чотири відділи, є контакти всіх відділів і розписано, які відділи чим займаються, за якими адресами. Всі відділи рівнозначні у своїх повноваженнях. І на час воєнного стану діє принцип екстериторіальності, тобто під час війни взагалі не важливо, і немає значення до якого відділу звертатися. Ця ситуація жодним чином не порушить і не обмежить права громадян на послуги у сфері державної реєстрації», — додає керівництво обласного відділу ДРАЦС Харківської області в коментарі для MediaPort.
Читайте також:
- Шлюб онлайн відсьогодні доступний в «Дії»
- Комітет здоров’я нації підтримав законопроєкт про реєстровані партнерства
- Сила родини: чому діти потребують сімейного тепла, а не інтернатів
Що відомо про будівлю Палацу?
Будівля Палацу одруження має статус пам’ятки архітектури. Вона спроєктована в стилі ампір і зведена у 1913 році за проєктом архітектора Артемія Горохова.
Свого часу це була дача Олександра Юзефовича — харківського підприємця, громадського діяча і видавця газети «Південний край». На момент зведення це був ще заміський маєток, адже на початку ХХ століття місто лише починало «розростатися» на північ, і тоді ще обмежувалося приблизно нинішньою вулицею Данілевського.
Парадні ворота до садиби Олександра Іозефовича, фото 1917 року. Фонди Державного архіву Харківської області
Нині ж будівля, включена в панораму однієї з центральних вулиць Харкова, є важливою архітектурною домінантою на цій ділянці Сумської.
Текст — Дарина Карапетян, редактура — Олександра Пономаренко, фотографії — Богдан Петренко, з архівів, обкладинка — Макс Бурєнок