Головна » Стрічка режисерки з Харкова номінована у студентській програмі Каннського кінофестивалю

Стрічка режисерки з Харкова номінована у студентській програмі Каннського кінофестивалю

Час прочитання: 2 хв

Анімаційний фільм Поліни Піддубної «Моя бабуся — парашутистка» увійшов до шорт-листа La Cinef програми Каннського кінофестивалю, присвяченої студентським фільмам.

«Люк» розповідає, що відомо про номіновану стрічку.

Про що стрічка?

Режисерка, мисткиня та активістка Поліна Піддубна народилася та виросла в Харкові, має середньоазійське татарське й башкортське національне коріння, а нині живе в Берліні. Оповідь в її анімаційній роботі «Моя бабуся — парашутистка» розпочинається від першої особи.

В центрі сюжету бабуся авторки Альфія, що зустріла повномасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року в Харкові і відмовилася виїздити. Стривожена онука намагається додзвонитися до неї, аж ось сюжет перестає бути лінійним у хронології — адже одного дня вона додзвонюється не в сучасний Харків, а в Таджикістан 60-х років, де ще молода бабуся авторки займається парашутизмом та вивчає акушерство.

«У Таджикистані 1960-х років парашутистка отримує дзвінок від своєї онуки з України 2022 року, що розпочинає міжпоколіннєву подорож крізь травму, пам’ять та ідентичність. У цій міжпоколіннєвій розмові крізь час і простір онука намагається відновити та переосмислити сімейну пам’ять та власну етнічну ідентичність, розірвати нескінченний цикл колективної травми та поміркувати над сенсом людського життя», — йдеться у синопсисі до анімації.

Як розповідає сама Поліна Піддубна: «Робота над проєктом розпочалася на початку 2022 року, коли я зацікавилася життям моєї бабусі, прогресивної жінки, яка походить з Центральної Азії. Після початку повномасштабного вторгнення історія набула глибшого підтексту. Країна-агресор колонізувала землі Східної Європи, Кавказу, Центральної та Північної Азії. Багато культур, мов та етнічних груп було стерто. Терор триває, а всі ці теми залишаються маргіналізованими.

Через особисту історію, побудовану на поетичних образах стрибків з парашутом та народження, діалогу між онукою та бабусею, використання різних мов у наративі — ми переходимо до глобального катарсису, долаємо поколіннєву травму, деколонізуємо та перевчаємося».

Що відомо про номінацію?

13-хвилинна стрічка «Моя бабуся — парашутистка» увійшла до шорт-листа студентської категорії La Cinef на цьогорічному Каннському кінофестивалі. Загалом до переліку номінантів комісія відібрала 13 фільмованих і 3 анімованих роботи з-поміж 2700 робіт, поданих студентами й школами з усього світу.

Filmphoto-1_-copyright-Polina-Piddubna

Filmphoto-2_-copyright-Polina-Piddubna

Filmphoto-3_-copyright-Polina-Piddubna

Filmphoto-4_-copyright-Polina-Piddubna

Filmphoto-5_copyright-Polina-Piddubna

Filmphoto-6_-copyright-Polina-Piddubna

Filmphoto-7_-copyright-Polina-Piddubna

Filmphoto-8_-copyright-Polina-Piddubna

Filmphoto-9_-copyright-Polina-Piddubna

Filmphoto-1_-copyright-Polina-Piddubna

Filmphoto-2_-copyright-Polina-Piddubna

Filmphoto-3_-copyright-Polina-Piddubna

Filmphoto-4_-copyright-Polina-Piddubna

Filmphoto-5_copyright-Polina-Piddubna

Filmphoto-6_-copyright-Polina-Piddubna

Filmphoto-7_-copyright-Polina-Piddubna

Filmphoto-8_-copyright-Polina-Piddubna

Filmphoto-9_-copyright-Polina-Piddubna

Вже 24 травня під час церемонії закриття 78-го Каннського кінофестивалю «Золоту пальмову гілку» вручать найкращому фільму з шортлиста категорії.

Текст — Дарина Карапетян, обкладинка — Макс Бурєнок

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк