Головна » «Деколонізація.Україна» звернулась до Терехова з приводу перейменування вулиці на честь Міська Барбари

«Деколонізація.Україна» звернулась до Терехова з приводу перейменування вулиці на честь Міська Барбари

Час прочитання: 2 хв

Громадська організація «Деколонізація.Україна» звернулася до Харківського міського голови Ігоря Терехова з пропозицією перейменувати одну з вулиць міста на честь Міська Барбари — українського співака, актора та багаторічного харків’янина.

Це вже друга спроба увічнити ім’я вагомої для Харкова постаті — перша провалилась у липні цього року.

«Люк» розповідає деталі.

Що це за звернення?

Активісти ГО «Деколонізація.Україна» запропонували змінити назву вулиці Гаршина у Харкові, яка досі носить ім’я російського письменника, на честь лідера гурту «Мертвий Півень» Міська Барбари. Відповідне звернення до міського голови організація надіслала 18 листопада.

«Вулиці з цією назвою [імені Гаршина, — «Люк»] перейменовано у Києві, Кривому Розі, Одесі тощо, — зазначають активісти «Деколонізація.Україна». — У 2024-му Харківська обласна робоча група з питань деколонізації провалила голосування з перейменування провулку Кантемира іменем Міська Барбари».

1200_misko_vnutriak

Читайте також:


Як провалили голосування за перейменування?

У липні 2024 року пройшли громадські обговорення щодо перейменування 46 вулиць та інших топонімів, а також трьох станцій метро. В результаті, у місті з’явились вулиці імені Йогансена, Семенка та Параджанова; також перейменували станції метро «Проспект Гагаріна» (на «Леваду»), «Героїв праці» (на «Салтівську») та «Завод імені Малишева» (на «Заводську»). 

А ось вулиці Симона Петлюри, Василя Мисика, Дані Дідіка та, власне, Міська Барбари робоча група не погодила. Іменем Міська Барбари пропонували назвати провулок Кантемира — натомість, він став Привітним.

Ця ситуація викликала хвилю обурення в культурних і громадських колах. Зокрема, негативно висловились письменниця Оксана Забужко та журналіст Вахтанг Кіпіані, які наголосили на важливості увіковічення імен, бо це символізує українську ідентичність. Також публічні діячі критично висловилися щодо тенденції нейтрального перейменування, яка домінує в Харкові, вказуючи на необхідність більш рішучого деколонізаційного підходу.

Хто такий Місько Барбара?

Місько Барбара понад 20 років прожив у Харкові, залишивши вагомий слід у культурному житті міста. Він був не лише вокалістом рок-гурту «Мертвий півень», а й актором театру «Арабески» — одного з провідних українськомовних театрів у Харкові. 

Місько Барбара
Місько Барбара

Барбара сприяв розвитку незалежної культури в Харкові, що нині вважається важливим осередком українського мистецтва. Його творчість стала символом культурного спротиву та творення нової української ідентичності в пострадянській Україні.

Місько Барбара помер у віці 53 років. Його раптова смерть стала великою втратою для української культури. 

Текст — Олександра Пономаренко, ілюстрація — «Деколонізація.Україна», обкладинка — Макс Бурєнок

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк