Головна » На Харківщині відремонтують ліцей з більш ніж мільйонними переплатами

На Харківщині відремонтують ліцей з більш ніж мільйонними переплатами

Час прочитання: 2 хв

У Печенігах планують відремонтувати систему опалення в місцевому ліцеї за 7,99 мільйона гривень. «Харківський антикорупційний центр» знайшов у кошторисі суттєві переплати.

«Люк» з посиланням на ХАЦ розповідає детальніше.

Що сталося?

Відділ освіти, молоді та спорту Печенізької селищної ради уклав угоду з ТОВ «СК “СТС”» на проведення ремонтних робіт системи опалення з загальною сумою угоди 7,99 мільйона гривень.

Мова йде про капітальний ремонт системи теплопостачання з установкою двох твердопаливних котлів потужністю 400 кВт у місцевому ліцеї.

«Під час тендерної процедури потенційні учасники активно коментували закупівлю, зазначали дискримінаційні умови при виборі котлів, але в результаті на закупівлю прийшов один учасник ТОВ “СК “СТС”», — пише ХАЦ. 


Читайте також:


А що там у кошторисі?

Моніторинг кошторису показав, що ціни на устаткування та матеріали завищені. Наприклад, планується купити пʼять акумуляторних батарей Deye SE-G5.1Pro-B (LiFePO4 51,2V 100Ah) за 128 тисяч гривень кожна. На сайті дилера вартість становить менше 50 тисяч гривень за одиницю. Лише на цій позиції переплата ліцею складе понад 350 тисяч гривень.

ХАЦ

Крім того, планують купити інвертор компанії Deye за 240 000 гривень, але на сайті дилера ціна на аналогічне устаткування 108 тисяч гривень. 

ХАЦ

Ціна на розширювальні круглі баки місткістю 250 літрів становить 150 тисяч гривень за одиницю. Для порівняння, у магазинах безліч варіантів за ціною до 15 тисяч гривень та 20 тисяч гривень.

Також для ліцею купують 10 кульових фланцевих кранів DN100 по 29,8 тисяч гривень кожен, коли ціна таких кранів більш ніж удвічі менше.

ХАЦ

«Є переплати й на інших позиціях. Загалом ХАЦ знайшов завищень на суму понад мільйон гривень на цій закупівлі. При цьому ціни на бетон і пелетний пальник вказані ринкові», — йдеться в тексті. 

Засновниками ТОВ «СК СТС» є Андрій Сукесов та Сергій Кудрявцев. До червня 2023 року Андрій Сукесов був бізнес-партнером Антона Палєя, який зараз є головою Старосалтівської ВЦА. 

Антон Палєй запевняв, що вже довгий час не є партнером Сукесова та не має стосунку до ТОВ «СК СТС». При цьому компанія активно вигравала торги у Старосалтівській громаді, зазначають у ХАЦ.

Текст і обкладинка — Антон Малиновський

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк