Харків’яни пропонують повернути історичну назву колишнього проспекту Гагаріна
Мешканці Харкова ініціювали нову петицію, що передбачає перейменування Аерокосмічного проспекту. Згідно з текстом петиції, харків’яни прагнуть повернути проспекту його історичну назву — Зміївський Шлях.
«Люк» розповідає детальніше.
Яку нову назву пропонують і чому?
На сайті Харківської міської ради зареєстрували петицію щодо повернення історичної назви одному з центральних проспектів міста. Ініціатором виступив харків’янин Артур Єдамов, який закликав перейменувати нинішній Аерокосмічний проспект на Зміївський Шлях.
У петиції, яка була подана 29 липня 2024 року, Єдамов аргументує свою пропозицію тим, що нова назва проспекту є складною для вимови та може створити логістичні проблеми через дублювання з назвою вулиці Космічної. Водночас історична назва «Зміївський Шлях» відображає напрямок на місто Зміїв, що, на думку автора, полегшить орієнтацію в місті та має історичну цінність.
«Назва Зміївський Шлях існувала до 1961 року і вказувала на напрям в сторону міста Зміїв, що залишається актуальним сьогодні і може позитивно впливати на міську навігацію», — зазначив Єдамов у тексті петиції.
Читайте також:
- Це ще не кінець: чому перейменування у Харкові продовжаться і після дедлайну
- Вулиця Йогансена та метро «Левада». Робоча група погодила перейменування у Харкові
- «Харківське шосе в Харкові назвати креативом важко». Якою має бути зручна топоніміка?
Як підтримати петицію?
Зазначимо, що це не перша спроба харків’ян повернути історичну назву проспекту. Раніше, у 2023 році, містяни вже подавали подібні петиції, однак вони не набрали необхідної кількості голосів для розгляду.
На момент написання новини, петиція Артура Єдамова зібрала 140 підписів, і для її розгляду міською радою необхідно набрати ще кілька тисяч голосів. Збір підписів триватиме до 6 листопада 2024 року.
Підтримати ініціативу з перейменування Аерокосмічного проспекту на Зміївський Шлях можна на офіційному сайті Харківської міської ради за посиланням.
Інші петиції (зокрема й про перейменування) доступні за цим посиланням.
Текст — Олександра Пономаренко, обкладинка — Макс Бурєнок