Головна » Фільм про українських дрег-квін отримав відзнаку на фестивалі Crossing Europe

Фільм про українських дрег-квін отримав відзнаку на фестивалі Crossing Europe

Час прочитання: < 1 хв

Стрічка про українську дрег-сцену та життя ЛГБТК-спільноти під час війни «Королеви радості» отримала спеціальну відзнаку на міжнародному кінофестивалі Crossing Europe у Лінці.

«Люк» розповідає детальніше.

Що про це відомо?

Стрічка Ольги Гібелінди отримала спеціальну відзнаку в категорії «Документальний фільм». У цій секції змагалися 11 фільмів, повний список нагород можна знайти тут.

«Мене глибоко зворушила реакція глядачів у Лінці — настільки тепла, відкрита публіка, щира зацікавленість у фільмі й в Україні. Обидва покази були солдаут, люди підходили після, щоб поділитися емоціями, поставити запитання, дізнатися, як допомогти. 

Колеги шалено підтримували, було багато розмов і я відчула, що контекст України справді важливий. Я не побачила жодної “втоми” від теми війни, навпаки — було глибоке розуміння її значення для всієї Європи. Для мене велика честь отримати відзнаку саме в такому середовищі однодумців», — сказала режисерка у коментарі «Суспільному».

Що це за фільм?

Основою стрічки стали історії трьох українців та українок:

  • Олександр Данілін (Marlen Scandal) на українській дрег-сцені вже понад десять років. Олександр має статус учасника війни 2014–2016 років і бореться за рівні права в Україні;
  • Артур Озеров (Aura) п’ять днів на тиждень воює, а вихідними виступає як дрег-діва. У фільмі він відверто ділиться своїм досвідом відстоювання особистої свободи та рівності, а також розказує, яку роль у цьому відіграють його друзі та рідні;
  • Монро розкриває особисту історію через мистецтво, яке допомагає переживати найважчі моменти життя, зберігати віру у свободу та віднайти шлях до самопізнання.

«Цей фільм не лише розкриває реалії життя української ЛГБТК+спільноти, але й допомагає краще зрозуміти їхній внесок у спільну боротьбу країни. Герої та героїня фільму показують свою творчість на сцені, але й активно допомагають армії та волонтерами, доводячи, що боротьба за свободу може бути різноманітною, але завжди об’єднує нас», — кажуть у команді проєкту.

Текст і обкладинка — Антон Малиновський

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк