Головна » Університет імені Каразіна витратить понад 80 мільйонів гривень на реконструкцію Північного корпусу

Університет імені Каразіна витратить понад 80 мільйонів гривень на реконструкцію Північного корпусу

Час прочитання: 2 хв

Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна оголосив торги на реставрацію Північного корпусу з облаштуванням протирадіаційного укриття. Очікувана вартість робіт 83 мільйони гривень.

«Люк» з посиланням на «Харківський антикорупційний центр» розповідає деталі.

Що сталося?

Мова йде про реставрацію пам’ятки містобудування та архітектури місцевого значення «Будівля Академії ім. Говорова» (охоронний №7375-Ха), освітнього центру Ландау, цокольного та першого поверхів правого крила будівлі з улаштуванням протирадіаційного укриття. Відповідний тендер розміщено на Prozorro.

Пам’ятка архітектури була пошкоджена внаслідок військової агресії російської федерації протягом 2022-2024 років. У будівлю Північного корпусу Каразіна прямих влучань не було, проте внаслідок численних обстрілів та прямих влучань у готель «Харків Палас», Держпром та площу Свободи відбулись різного виду пошкодження.

Проєкт з реставрації передбачає ремонт центра Ландау, цокольного та першого поверхів правого крила будівлі з улаштуванням протирадіаційного укриття. Захисна споруда розрахована на 350 осіб та належить до протирадіаційного укриття (ПРУ).

Завершити реставрацію планують до кінця 2026 року. Це буде не перший тендер на ремонтні роботи з облаштування укриття в корпусі, зазначають в ХАЦ.

Каразіна

Що це за будівля?

Зведення Будинку кооперації розпочалося у 1929 році. Будівля спочатку призначалася для розміщення різних управлінь кооперації. За задумом авторів проєкту — архітекторів Олександра Дмитрієва та Оскара Мунца — об’ємно-просторова композиція будівлі була вирішена як сполучення 6-7-ми поверхових корпусів з внутрішніми двориками і з центральною баштою висотою 17 поверхів. Будівля повинна була стати найвищою в ансамблі площі. У 1930-му році зведення Будинку кооперації було законсервовано. У 1933-му році «довгобуд» передали Військовій академії. Центральний корпус будувався протягом десяти років, з 1929 по 1939 роки, але так і залишився недобудований до Другої світової війни. 

Після реконструкції у 1947-1958 роках у будівлі розмістилася Військова інженерна радіотехнічна академія протиповітряної оборони імені Говорова. Особливістю цієї споруди є два підземні поверхи, на яких частково розміщувалися навчально-виробничі майстерні, а також бомбосховище. Будівля мала підземний вихід у бік центральної частини. Вже під час будівництва третьої лінії Харківського метрополітену був створений ще один евакуаційний вихід — на станцію метро «Держпром» (заблокований в наш час).

Текст і обкладинка — Антон Малиновський

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк