Головна » Землі скіфського городища на Харківщині (якось) опинилися в приватній власності. Облпрокуратура вимагає повернути їх державі

Землі скіфського городища на Харківщині (якось) опинилися в приватній власності. Облпрокуратура вимагає повернути їх державі

Час прочитання: 2 хв

На Харківщині понад 17 гектарів землі, де розташована археологічна пам’ятка національного значення, перебували у приватній власності з 1993 року. Йдеться про скіфське городище «Полкова Микитівка», датоване періодом VI–III століття до нашої ери.

«Люк» розповідає детальніше.

Що відомо?

Керівник Богодухівської окружної прокуратури Харківської області звернувся до суду із позовною заявою в інтересах держави щодо незаконної передачі земельної ділянки, розташованої на території археологічної пам’ятки національного значення.

Скіфське городище «Полкова Микитівка» було передане у приватне фермерське користування понад 30 років тому, ще у 1993 році. Нині ж Харківська обласна прокуратура з’ясувала, що це було зроблено з численними обходженнями закону і без дозволу органів, які охороняють культурну спадщину.

прокуратура
Землі скіфського городища. Фото: Харківська обласна прокуратура

Протягом всіх цих років на території колишнього городища регулярно знаходили археологічні артефакти: глиняний посуд, знаряддя праці, бронзові наконечники стріл і навіть сліди давнього металургійного виробництва тощо.

«Відчуження з державної власності земельної ділянки, на якій розташовані памʼятки археології, фактично унеможливлює здійснення державою права користування та розпорядження цими памʼятками археології. Ці пам’ятки не можна відокремити від землі, тому вона має бути у власності держави», — наголошують в облпрокуратурі.


Читайте також:


Що вимагає прокуратура?

Прокуратура просить суд визнати недійсним державний акт на право постійного користування цією ділянкою, скасувати рішення органу місцевого самоврядування, на підставі якого вона була передана, та зобов’язати повернути землю у власність держави.

Господарський суд Харківської області відкрив провадження у справі. Чому це відбувається лише через 32 роки — питання відкрите.

Текст — Дарина Карапетян, редактура — Олександра Пономаренко, фотографії — Харківська обласна прокуратура, обкладинка — Макс Бурєнок

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк