Міноборони розробляє технічні вимоги до турнікетів, відповідно до стандартів НАТО
Міністерство оборони України почало розробку техніко-функціональних вимог до турнікетів згідно зі стандартами НАТО.
«Люк» розповідає детальніше.
Що сталося?
Пресслужба Міноборони повідомила, що Департамент охорони здоров’я Міноборони працюватиме над створенням вимог до турнікетів вороткового та важільного типу, оклюзійних торакальних пов’язок, а також методологій оцінки їх відповідності міжнародним стандартам. Для цього департамент співпрацюватиме з міжнародними партнерами, зокрема з Комітетом із бойової травми НАТО (CoTCCC).
«ДОЗ вивчає найкращі практики країн-членів НАТО, ініціювавши запити до аташе з питань оборони при посольствах України щодо стандартів якості кровоспинних турнікетів. На основі отриманих даних відомство проаналізувало власні можливості для розробки техніко-функціональних вимог до механічних виробів для зупинки кровотечі», — йдеться в повідомленні.
Також Міноборони подало заявку до NATO Science & Technology Organization на грант для створення лабораторії, де будуть випробовувати та тестувати турнікети та інші засоби домедичної допомоги.
«Забезпечення нашої армії сучасними, стандартизованими медичними засобами стоїть на першому місці в наших пріоритетах. Наше завдання зробити домедичну допомогу на полі бою максимально ефективною, адаптуючи та впроваджуючи передові міжнародні стандарти», — заявила керівниця Департаменту охорони здоров’я МОУ Оксана Сухорукова.
За її словами, розробка вимог до турнікетів та їх сертифікація відповідно до стандартів НАТО є ключовою в їхній стратегії.
Які ще зміни запровадять?
Також у відомстві ухвалили наказ № 436 від 29 червня 2024 року «Про затвердження Обсягів надання домедичної допомоги, які надаються під час ведення бойових дій та підготовки Сил безпеки й Сил оборони за призначенням у тактичних умовах».
Відповідно до цього наказу навичка застосування турнікета є обов’язковою на всіх рівнях підготовки з домедичної допомоги.
Пресслужба МОУ також зазначила, що відомство також співпрацює з Головним управлінням доктрин та підготовки Генерального штабу ЗСУ над оновленням програм підготовки військовослужбовців. Зокрема, Департамент запропонував внести зміни до програми базової загальновійськової підготовки (БЗВП), що сприятиме підвищенню ефективності навчання військовослужбовців у сфері домедичної допомоги.
Текст і обкладинка — Антон Малиновський