В ЮНЕСКО пообіцяли пришвидшити внесення Держпрому до Списку всесвітньої спадщини
Організація об’єднаних націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) готова допомогти Харкову пришвидшити процедуру внесення Держпрому до Списку всесвітньої спадщини.
«Люк» розповідає детальніше.
Що кажуть в ЮНЕСКО?
Харківська міська рада повідомила, що міський голова Ігор Терехов днями зустрівся з головою Бюро ЮНЕСКО в Україні Кʼярою Децці Бардескі.
Сторони обговорили необхідність внесення не тільки будівлі Держпрому, а й усього ансамблю площі Свободи до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це сприятиме їх посиленому захисту. Вони також розглянули ступінь руйнування архітектурної пам’ятки внаслідок ворожого обстрілу, який стався 28 жовтня.
«Організація готова допомогти місту з проведенням пришвидшеної процедури внесення об’єкта до Списку всесвітньої спадщини. Весь процес необхідно проводити у взаємодії з Міністерством культури та стратегічних комунікацій, яке висловлює готовність до співпраці. У планах – зустріч, на якій будуть обговорюватися деталі номінаційного досьє, необхідного для подальших робіт з відновлення та захисту Держпрому», — повідомила заступниця директора Департаменту міжнародного співробітництва Юлія Згурська.
Представники ЮНЕСКО також зазначили, що організація готова профінансувати роботу експертів, які допомагатимуть формувати номінаційне досьє для внесення всього ансамблю площі Свободи до Списку всесвітньої спадщини. Крім того, до робіт готова долучитися і мерія Варшави.
Наразі ж Держпром знаходиться у Попередньому списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Читайте також:
- Як виглядає Держпром після російського обстрілу 28 жовтня. From Russia With Hate
- Держпром внесли до світової спадщини ЮНЕСКО? Розбираємось, наскільки це правда
Що цьому передувало?
28 жовтня близько 21:00 у Харкові пролунало кілька вибухів. За попередніми даним правоохоронців, окупанти вдарили керованими фугасними авіабомбами ФАБ-500.
Одна з бомб впала на Держпром, частково пошкодивши третій поверх будівлі. Від інших бомб постраждало реабілітаційне відділення обласної клінічної лікарні, два житлові будинки, будівля апеляційного господарчого суду, два навчальні заклади, приміщення банку, заклади харчування та сім автівок.
Постраждали дев’ять людей. Слідчі відкрили кримінальні провадження за ч.1 ст.438 Кримінального кодексу України за фактом порушення законів та звичаїв війни.
Текст і обкладинка — Антон Малиновський