У Харкові відкриється виставка робіт дітей з РАС та синдромом Дауна
У Харкові відкриється виставка «Неповторно живі» художників та художниць з розладами аутистичного спектру (РАС) та синдромом Дауна, які працюють в студії Aza Nizi Maza.
«Люк» розповідає детальніше.
Що відомо про виставку?
За словами організаторів, представлені митці мають ту здатність самовираження та особливого світосприйняття, що роблять їх творчість непідробно унікальною, а у своїй мистецькій діяльності вони досягають неймовірних результатів.
«Задачею студії є намагатися допомогти нашим особливим художникам і художницям прогресувати у творчості й спробувати зробити так, щоб вони, якщо не заробляли своєю працею, то бодай допомагали батькам. Ці перші кроки зроблені й деякі з них вже продають свої роботи людям, що розуміються на мистецтві та навіть малюють на замовлення. Вони стають потрібними! Творчість, можливо, чи не єдина діяльність де вони, особливо ті, що не можуть розмовляти, можуть реалізуватися у соціумі», — йдеться в описі до виставки.
Читайте також:
- «Прогрес незворотній, якщо дитині цікаво та безпечно». Інтерв’ю з керівником і викладачем студії Aza Nizi Maza Миколою Коломійцем. Місто для дітей
- «Обережно, двері зачиняються. Наступна станція — Війна». Як діти разом зі студією Aza Nizi Maza перетворюють харківську підземку на мистецький хаб
Як потрапити на виставку?
Виставка відкриється 13 жовтня о 16:00 в приміщенні Art Area ДК (вул. Чернишевська, 13) і триватиме щонайменше місяць.
Вхід вільний.
Що це за студія?
Aza Nizi Maza — художня студія з живопису, графіку і скульптури для дорослих та дітей, а також мистецький лекторій та інклюзивний майданчик для художників із синдромом Дауна. Заснована в Харкові у 2012 році Миколою та Марією Коломієць.
Після повномасштабного вторгнення підвальне приміщення студії по вулиці Чернишевська, 4 стало бомбосховищем для багатьох харків’ян та їхніх домашніх тварин. За три тижні там розмістились 50 людей.
Викладач Aza Nizi Maza Микола Коломієць разом з асистентом Олексієм Михайловим працювали з дітьми, які разом з батьками ховалися від обстрілів в метро. За цей час там створили десятки картин, які тепер показують на виставках не тільки у Харкові, а й за кордоном (наприклад, у Литві та Австрії).
Текст і обкладинка — Антон Малиновський