Міноборони обіцяє покращити ситуацію з гендерною рівністю в армії
Міністерство оборони України активізує зусилля щодо впровадження гендерної рівності серед військовослужбовців та військовослужбовиць ЗСУ.
«Люк» розповідає детальніше.
Що зміниться?
Під час нещодавньої зустрічі представників Міноборони з канадськими військовими в межах проєкту PROTECT2 сторони обговорили нові правила для гендерно чутливої мови та підвищення потенціалу жінок на керівних та бойових посадах ЗСУ.
Ключові ініціативи стосуються:
- західного досвіду та співпраці з НАТО;
- гендерно чутливої мови та доступу жінок до лідерських ролей;
- обміну знаннями з країнами НАТО, спільних проєктів, кар’єрного розвитку;
- організації навчань для 200 гендерних радників, інтеграції рівності в оборонну стратегію.
«Співпраця з НАТО та міжнародні ініціативи продовжують зміцнювати стратегію України у гендерній інтеграції та роль жінок у захисті країни», — зазначили у Міноборони.
Читайте також:
- «Все більше жінок беруть зброю в руки». Інтерв’ю з бойовою медикинею Світланою Фурсовою про жінок в силових підрозділах
- «Я став більш чутливим до принципових речей». Інтерв’ю із військовослужбовцем Максом Бага
Скільки жінок служить в армії?
За офіційними даними Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, станом на початок 2024 року у лавах ЗСУ служить понад 62 тисяч жінок, з яких 43400 є військовослужбовицями. Це на 40% більше, ніж було у 2021 році.
Серед них солдатками є понад 22700 жінок, сержантсько-старшинського складу — понад 11700, офіцерського складу — понад 7700 та на керівних посадах майже 5200 жінок.
Текст і обкладинка — Антон Малиновський