Гурт «Пиріг і Батіг» записують новий альбом у Харкові в квартирі Юрія Шевельова
Гурт «Пиріг і Батіг» працює над другим випуском альбому під назвою «Замордовані. Подзвін другий». Запис відбувається у квартирі мовознавця Юрія Шевельова, яка є частиною харківської резиденції «Слово».
«Люк» розповідає про цей епічний творчий досвід.
Що відомо про альбом?
Перша частина альбому «Замордовані», випущена у 2024 році, базувалась на текстах українських поетів, загиблих внаслідок війни.
Тепер гурт продовжує серію. До другої частини увійдуть пісні на слова поетеси «Розстріляного відродження» Вероніки Черняхівської у співпраці з гуртом Dakh Daughters. Записують альбом у квартирі мовознавця та літературознавця Юрія Шевельова у харківському Будинку «Слово».
«Можливо, на альбомі не буде чути, що його записано десь там в цій квартирі, але це буде вказано як артефакт, — розповів засновник «Пиріг і Батіг», музикант Мар’ян Пирожок. — Для мене важливо все-таки поєднати це все у кінематографічно-документальному ключі».

Третю частину альбому гурт хоче записати також у Будинку «Слово», в квартирі журналіста, прозаїка і публіциста Петра Лісового-Свашенка. Цю платівку планують завершити ліричним твором Василя Стуса: «У нього постійно є таке поетичне навантаження, таке суворе, духовне, таборове, але раптом в нього також є любовна лірика».
Читайте також:
- Харків’яни увійшли до фінального туру Шевченківської премії
- Фронтмен гурту «Пиріг і Батіг» став учасником резиденції в будинку «Слово»
Що відомо про гурт «Пиріг і Батіг»?
«Пиріг і Батіг» з’явився як музично-поетичний проєкт, метою якого є дослідження української мови та поетики і популяризація їх через музику.
Гурт модернізовує народну пісню та музично трактує поезію українських поетів, зокрема Павла Тичини, Степана Руданського, Тараса Шевченка, Богдана-Ігора Антонича, Володимира Сосюри, Василя Стуса, Михайла Петренка та інших.
У травні 2024 року вийшов перший з трьох запланованих альбомів гурту із циклу «Замордовані». У липні 2024 року фронтмен гурту Мар’ян Пирожок долучився до резиденції у Будинку «Слово», де продовжив роботу над наступними частинами «Замордованих».
«”Замордовані” — проєкт вшанування памʼяті замордованих поетів і поеток, починаючи з періоду радянської окупації (1921 рік) і аж до сьогодні. Певний поетично-історичний альманах, що розповідає історію творчого доробку та життєпису тогочасних українських поетів та поеток, показує безумовні зв’язки з нашим сьогоденням», — йдеться в публікації резиденції.
Також з грудня 2024 року Мар’ян Пиріжок переїхав до Харкова. Разом із музикантами Олександром Драчуком та Маркіяном Туркаником він увійшов до фіналу Шевченківської премії в категорії «Музичне мистецтво».
Текст — Олександра Пономаренко, обкладинка — Макс Бурєнок