Головна » Інтерв’ю із військовослужбовцем та актором Богданом Синявським про відчуття міста до і під час війни
…

Інтерв’ю із військовослужбовцем та актором Богданом Синявським про відчуття міста до і під час війни

Час прочитання: 4 хв

Богдан Синявський — військовий, актор та музикант. На початку повномасштабного вторгнення Богдан долучився до волонтерського руху, а на початку 2024 року добровільно пішов до Збройних сил України.

Головна редакторка медіа «Люк» Катерина Переверзева зустрілася з Богданом біля річки, на улюбленому місці збору харківських театралів, і поговорила з ним про мобілізацію, Харків та війну.

Це скорочена версія тексту. Повне інтерв’ю можна прочитати у новому випуску журналу від «Люк» «П’ята гілка».

Якщо б не було волонтерства, скоріше за все, я б вступив до Збройних сил раніше. З часом розумів, що це бажання нікуди не йде. І розуміння того, що я — дорослий чоловік, який може бути корисним в Збройних силах і безпосередньо захищати свою землю і своїх людей, — ці думки з часом ставали все сильнішими.

Весь цей час у мене був досить тяжкий емоційний стан. І після того, як я остаточно прийняв рішення про мобілізацію, моментально стало легше, простіше і зрозуміліше, що далі робити. Тому, якщо у когось є сумніви, спробуйте, хоча б просто для себе, чесно визначити, чого хочете. Ви все зрозумієте досить швидко.


Якщо загально дивитись, в Збройних силах все просто. У тебе є конкретні задачі, їх треба робити. Навіщо їх робити? Всім зрозуміло. Для того, щоб ворог не захопив нашу країну, а бажано, щоб вигнати ворога взагалі за наші кордони. Ти просто робиш свою роботу, робиш її гарно, даєш результати.

Бувають не дуже веселі часи, але в цей момент у силу вступає дисципліна. Коли не вистачає мотивації, то має бути дисципліна для того, щоб прокинутися, почистити зуби і продовжити виконувати свою роботу. Якщо до цього прийти, то настрій на те, щоб бити ворога, є завжди. Це те, що стосується морального стану. 

військовий харків

Коли почалося вторгнення в 2014 році, тоді психологічно відбувся якийсь блок на всі ці події, хотілося просто від цього відмежуватись. Це, напевно, якийсь травматичний досвід, не знаю. З часів великого вторгнення вже, звісно, набагато більше всього змінилось. 

Я став більш твердим у своїх думках та переконаннях. І те, чого я не зробив тоді в 2014 році — це взяв на себе відповідальність.

Для мене це саме про відповідальність. Про розуміння того, чим для тебе є країна і наскільки вона для тебе важлива. Я не можу сказати, що я любив свою країну менше до цього, але відповідальності додаткової або більшої не брав. А зараз взяв.


Сподіваюся, що ми станемо більш відповідальними. Любов до міста проявляється не в тому, щоб вийти в Центральний парк і офігіти від того, як там класно. 

Це більше про відстоювання міста і важливих речей. Яскравий приклад — сумнівне будівництво в Саржиному Яру. Люди вийшли і зробили дуже класну штуку з цим пікніком. Це ніби протест, але ніби й пікнік — це ж прекрасно. І в результаті люди відстояли улюблений парк.

Хотілося б щоб люди більше звертали увагу на те, що відбувається в місті, і не просто обурювалися, а діяли. Щоб гуртувалися і висловлювали думки. Тоді люди почнуть відчувати єдність із містом. Вони знатимуть, що мають вплив на місто так само, як це місто впливає на них.

військовий харків

Мені було 16 років, коли я приїхав у Харків. Це був старт дорослого, самостійного життя. Я з великим теплом згадую Харків тих часів. Цей молодий «двіж», який постійно був і є в Харкові… все ж таки, це студентське місто. Майже неможливо тоді було пройтися центром (та й не тільки центром) і не зустріти якусь молоду «двіжуху». Всі яскраві, хтось більш культурний, хтось менш. Та, блін, це ж енергія, і вона різна буває.


У Харкова прекрасна історія. Але, на жаль, як це завжди відбувалось в Радянському Союзі, багато важливих подій перероблялось на інший лад або взагалі губилося. Навіть герб міста переробили і про нього мало знають зараз. Той же, який був раніше, з серцем — він дуже крутий.

Я трішки не погоджуюся, що у нас зараз той самий П’ятий Харків. Так, у нас все є для цього. Класна молодь — ініціативна, енергійна, розуміюча, що вона робить і для чого. Але мені б дуже хотілося, щоб ця істинна історія Харкова була відома і зрозуміла більшій кількості людей. Як це місто народилось, як воно розвивалось, що тут відбувалось, і чому все це привело до того, що зараз ми маємо зараз. 


Молодь — це рушійна сила, яка може і має робити зміни в цьому місті. Я дуже сподіваюсь, що це буде розвиватись далі. І через 10 років ми матимемо покоління, яке буде розуміти, що воно оберігає. Тому що вони оберігатимуть те, що створювали. 

військовий харків

Є ці тези «Харків — перша столиця»… Насправді, він не був першою столицею України. Харків був першою столицею окупованої України. І якщо ми приймаємо те, що Харків — це перша столиця, то ми приймаємо окупацію України. 

Мені здається, це досі через те, що, можливо, люди думають, що Харків не такий масштабний як Київ, і намагаються якось компенсувати це тим, що «ми взагалі-то перша столиця». Не думаю, що треба щось компенсувати. Треба розуміти, хто ти є і чим є наше місто.


Це скорочена версія тексту з друкованого журналу «П’ята гілка» від «Люк».

Інтерв’ю з Оксаною Дмітрієвою у повному обсязі можна почитати в журналі. Ви можете замовити примірник поштою або купити його в Харкові, Києві та Львові у наших партнерів. Для міжнародної доставки «Новою поштою» потрібно написати нашій менеджерці в Telegram або в Instagram.

drukovanyy-zhurnav-vzhe-v-prodazhu

Текст і фотографії — Катерина Переверзева, редактура — Олександра Пономаренко, обкладинка — Катя Дрозд

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк