За останній рік вчителька Ольга Халепа встигла: записати кілька десятків реп-уроків з біології, стати інтернет-мемом, отримати звання кращої освітянки року та змінити місце роботи.
Для глядачів свого YouTube-каналу Ольга — перш за все дивакувата жінка, яка читає реп. Втім, копнувши глибше, ми бачимо людину, яка намагається зламати застарілу систему освіти та принести в професію педагога нові змісти.

Сьогодні, 1 вересня, в День знань, вчителька презентує кліп на пісню «Не халепа», в якому немає ніяких жартів — це глибоко особистий трек від людини, яка не може мовчати.
Про дискримінацію Ольга знає не з чуток. Адже через свої реп-уроки та новаторський підхід до навчання вона зіткнулася з цькуванням з боку колег та змушена була звільнитися зі школи.
«Люк» запропонував вчительці написати реп проти дискримінації ЛГБТ+. Раніше Ольга не замислювався про проблеми ЛГБТ-спільноти, але після такої пропозиції «почала знаходити в інтернеті статті, відео, соціальні проєкти на цю тему та глибше знайомитись із нею». Й врешті погодилась.
«Я дівчина з села, менталітет сільських людей дуже відрізняється від містян, — розповідає Ольга. — В селі людина, яка виділяється хоч чимось, — міркуваннями, заявами про те, що відбувається в громаді, творчістю чи активною громадською діяльністю — весь час зазнає цькування. Це саме відбулось зі мною в школі.
Мені здається, в цьому сенсі люди поділяються на дві категорії: є ті, які ображаються, закриваються в собі та стають злi на весь білий світ через те, що їх не зрозуміли. А є ті, хто намагаються не звертати уваги, перебороти цей страх, продовжувати йти вперед і рухатись своїм шляхом. Хоч це буде творчий шлях, хоч шлях громадського активіста чи шлях ЛГБТ-спільноти».
Прем’єра кліпу відбувається напередодні ХарківПрайду, який пройде 12 вересня, та на його підтримку.
Прослухати трек можна на нашому Soundcloud.
Відео зроблено за підтримки Freedom House.
Обкладинка — Катерина Дрозд
«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

