Головна - Люди - «Українська нація, геть дискримінацію». Вчителька біології за участю «Люка» записала реп на підтримку ЛГБТ+
…

«Українська нація, геть дискримінацію». Вчителька біології за участю «Люка» записала реп на підтримку ЛГБТ+

Час прочитання: 2 хв

Ольга Халепа, вчителька біології з села Яковлівка Харківської області, на прохання та за підтримки «Люка» написала і виконала реп проти дискримінації представників та представниць ЛГБТ+.

Трек Халепи має назву «Не халепа», на нього також був відзнятий кліп. Слухайте пісню та дивіться есклюзивну прем’єру відео прямо зараз на нашому сайті.

За останній рік вчителька Ольга Халепа встигла: записати кілька десятків реп-уроків з біології, стати інтернет-мемом, отримати звання кращої освітянки року та змінити місце роботи.

Для глядачів свого YouTube-каналу Ольга — перш за все дивакувата жінка, яка читає реп. Втім, копнувши глибше, ми бачимо людину, яка намагається зламати застарілу систему освіти та принести в професію педагога нові змісти.

Ольга Халепа

Сьогодні, 1 вересня, в День знань, вчителька презентує кліп на пісню «Не халепа», в якому немає ніяких жартів — це глибоко особистий трек від людини, яка не може мовчати. 

Про дискримінацію Ольга знає не з чуток. Адже через свої реп-уроки та новаторський підхід до навчання вона зіткнулася з цькуванням з боку колег та змушена була звільнитися зі школи. 

«Люк» запропонував вчительці написати реп проти дискримінації ЛГБТ+. Раніше Ольга не замислювався про проблеми ЛГБТ-спільноти, але після такої пропозиції «почала знаходити в інтернеті статті, відео, соціальні проєкти на цю тему та глибше знайомитись із нею». Й врешті погодилась.

«Я дівчина з села, менталітет сільських людей дуже відрізняється від містян, — розповідає Ольга. — В селі людина, яка виділяється хоч чимось, — міркуваннями, заявами про те, що відбувається в громаді, творчістю чи активною громадською діяльністю — весь час зазнає цькування. Це саме відбулось зі мною в школі. 

Мені здається, в цьому сенсі люди поділяються на дві категорії: є ті, які ображаються, закриваються в собі та стають злi на весь білий світ через те, що їх не зрозуміли. А є ті, хто намагаються не звертати уваги, перебороти цей страх, продовжувати йти вперед і рухатись своїм шляхом. Хоч це буде творчий шлях, хоч шлях громадського активіста чи шлях ЛГБТ-спільноти». 

Прем’єра кліпу відбувається напередодні ХарківПрайду, який пройде 12 вересня, та на його підтримку. 

Прослухати трек можна на нашому Soundcloud.

Відео зроблено за підтримки Freedom House.

Обкладинка — Катерина Дрозд


«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png
Поділитись в соц мережах
Підтримати люк