Головна - Люди - Харківську режисерку Оксану Дмітрієву номінували на премію Women in Arts. The Resistance
…

Харківську режисерку Оксану Дмітрієву номінували на премію Women in Arts. The Resistance

Час прочитання: 2 хв

Головну режисерку Харківського театру ляльок Оксану Дмітрієву номінували на премію Women in Arts. The Resistance («Жінки у мистецтві. Опір»). Вручення відбудеться цього вівторка, 7 березня.

«Люк» розповідає деталі.

Якою буде цьогорічна церемонія?

На Facebook-сторінці Харківського державного академічного театру ляльок імені В.А. Афанасьєва повідомили, що у цьогорічній премії Women in Arts. The Resistance візьме участь головна режисерка Оксана Дмітрієва:

«Премією відзначають цьогоріч жінок, які не тільки палають мистецтвом і цим надихають людей довкола, а ще й роблять неабиякий внесок у наближення нашої перемоги», — йдеться у повідомленні.

Нагородження пройде вже вчетверте. Цього року премію вручать за два попередні роки через початок повномасштабного вторгнення у 2022-му. Захід пройде під гаслом «Вогонь запеклих не пече». 

Номінують видатних жінок з різних сфер мистецтва: театр, музика, література, кіно, візуальне мистецтво, культурний менеджмент, журналістика і дослідження.

Окрім харків’янки Оксани Дмітрієвої, серед номінанток у сфері театру журі обрало драматургиню Ніну Захоженко (Київ, Львів), режисерку Розу Саркісян (Львів), акторок Марину Кошкіну (Кремінна, Луганська обл.) і Оксану Черкашину (Харків).

«Вже за кілька днів українки знов зберуться разом, щоб відзначити досягнення одна одної та продемонструвати опір ворогу, який намагається позбавити нас своєї культури», — пишуть у Харківському театрі ляльок.

Переможницю оголосять 7 березня.

Чим відома Оксана Дмітрієва?

Оксана Дмітрієва — актриса, драматургиня, театрознавиця, головна режисерка Харківського театру ляльок.

Навчалась заочно у Харківському інституті мистецтв імені І.П. Котляревського одразу на двох факультетах — театрознавчому та режисури театру ляльок. 

Має в арсеналі більше 30 ролей на сцені, поставила понад 40 вистав на сценах українських театрів та закордоном. Лауреатка міжнародних конкурсів і фестивалів.

Працює у Харківському театру ляльок понад 15 років. Поставила п’єси Вільяма Шекспіра («Король Лір», «Гамлет»), казки Ганса Андерсена («Стійкий олов’яний солдатик», «Дюймовочка»), українську народну казку «Івасик-Телесик», твори Мольєра, Жака Превера тощо.  

Під час повномасштабного вторгнення Оксана Дмітрієва працювала над виставою «Я норм» за п’єсою драматургині Ніни Захоженко (також номінантки цьогорічної премії Women in Arts. The Resistance). У співпраці з Львівським театром ляльок поставила музичну виставу «Вертеп»

Весь 2022 рік Харківський театр ляльок працював як волонтерський штаб і був зачинений для відвідувачів. У лютому 2023-го він відновив роботу.

Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк