Головна - Барабашовка - Операція «Первоцвіт». Харківські екоінспектори оголосили рейди на продавців черемші
…

Операція «Первоцвіт». Харківські екоінспектори оголосили рейди на продавців черемші

Час прочитання: < 1 хв

Представники державної екоінспекції проводять на Харківщині акцію, в межах якої перевіряють ринки та фіксують факти торгівлі рідкісними рослинами, зокрема черемшею.

«Люк» розібрався, чому у Харківській області ловлять продавців черемші, і яке покарання їм загрожує.

На кого полюють екоінспектори?

Державна екологічна інспекція у Харківській області повідомила на своїй Facebook-сторінці про проведення операції «Первоцвіт-2023». Цей захід відбувається в Україні щорічно, з лютого по травень. Його мета — припинити незаконне збирання та продаж рідкісних ранньоквітучих рослин.

До таких відноситься, зокрема, і черемша, або ж ведмежа цибуля. Рослину занесли до Червоної книги України, а отже — збирати та продавати її заборонено, повідомляють в екоінспекції.

«Цей вид під загрозою зникнення через надмірний збір в природі та знищення його природного середовища»,пишуть інспектори.

Харківські інспектори з охорони довкілля перевірили кілька ринків, де виявили незаконну торгівлю черемшею. Вони вилучили заборонені до продажу рослини та передали їх Харківському зоопарку для годівлі тварин.

«Інспекція і в подальшому буде здійснювати контроль за незаконною реалізацією рідкісних рослин та розширювати свідомість громадськості про необхідність їх збереження», — підсумували працівники екоінспекції.

Що загрожує торгівцям черемшею?

Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає покарання за незаконний збір і продаж рідкісних рослин, в тому числі черемші (згідно статті 90 та ч. 2 статті 88-1). Торговці можуть отримати штраф від 1700 до 3655 гривень з конфіскацією рослин.

Окремо зазначимо, що закон не розповсюджується на тих, хто вирощує черемшу на своєму городі чи в теплиці. Завдяки своєму смаку та корисним властивостям, вона часто використовується в народній медицині та кулінарії: в супах, салатах, пирогах тощо.

Антон Алохінссон, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк