Головна » Барабашовка » Лисиця відкрила сезон полювання на голубів у Харкові
…

Лисиця відкрила сезон полювання на голубів у Харкові

Час прочитання: 2 хв

У харківських соцмережах шириться відео лисиці із птахом в зубах, яка бігає дворами на Павловому Полі, зовсім не боячись перехожих. Це вже не перший випадок, коли ці тварини опиняються майже у центрі міста.

«Люк» ділиться деталями цієї історії та запитує експерта, що робити, якщо раптом пощастить зустріти дику тварину в місті.

Що трапилось?

У харківських соцмережах з’явилося відео, на якому лиса несе у зубах птаха, схожого на голуба. Випадкові перехожі поруч, здається, зовсім не бентежать тварину. У коментарях автор відео вказує, що все відбувається у дворах житлових будинків на Павловому Полі.

Лисицю помітили на Павловому Полі з птахом у зубах

Лисиці у Харкові не були рідкістю і раніше. Їх часто можна було побачити в районі ХТЗ, на Холодній Горі, Олексіївці, у П’ятихатках тощо. Минулої зими щонайменше одну лисицю харків’яни фіксували у парку Шевченка впродовж кількох днів.

Чому лисиці виходять у місто?

«Люк» поспілкувався із Євгеном Кіосею, провідним методистом культурно-просвітницького відділу Харківського зоопарку.

«Лиси в нашому місті — це норма. Як і вивірки, їжаки, бобри, качки, гадюки та інші тварини, — пояснює він у коментарі «Люк». — Нам ще пощастило, що в нас єнотів нема (поки що)».

За його словами, дикі звірі прагнуть туди, де є кормова база: вуличні тварини та сміттєзвалища із залишками їжі:

«В місті лисиця може знайти собі їжу: вполювати голуба, пацюка, кішку або просто знайти щось на смітнику. Конкуренція зі здичавілими собаками наразі — не така велика. Лісові масиви недалеко. Тож, чому б їм у нас не бути?»

Що робити, якщо ви побачили лису?

Зустрівши лисицю, не намагатися її спіймати або погладити. Вона  може бути переносником сказу. Але якщо тварина виглядає здоровою, повідомляти в поліцію чи міські служби не потрібно: зазвичай тварини в нашій місцевості самі на людей не нападають.

Євген Кіося також радить не підгодовувати лисиць — це лише приваблює звірів частіше приходити туди, де не всі їм раді.

Як з лисами поводяться у Європі?

У країнах Європи ставлення до диких тварин досить гуманне, пояснює пан Кіося:

«У багатьох європейських містах спеціально лишають шматочки дикої природи, щоб там могли жити дикі тварини, — каже він. — Де треба — встановлюють спеціальні дорожні знаки. І ще, звичайно, там на високому рівні профілактика сказу в диких тварин».

Знаки в британських парках забороняють годувати диких тварин

В Україні наразі немає такої практики. Втім, у Харкові щовесни відбувається безплатна вакцинація від сказу домашніх тварин. Інформацію про конкретну дату, місце та час щеплення зазвичай розміщують на дошках оголошень у житлових будинках, підпорядкованих КП «Жилкомсервіс».

Також з питань щодо вакцинації ваших улюбленців можна звертатись за телефоном: +38 0572 524 155

Антон Алохінссон, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа про Харків, яке висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк