Головна - За містом - Українці обирають нову назву для «Південної залізниці». Як долучитись до голосування?
…

Українці обирають нову назву для «Південної залізниці». Як долучитись до голосування?

Час прочитання: 2 хв

10 березня у застосунку «Дія» розпочалось голосування за нову назву для «Південної залізниці». Українці обирають з-поміж чотирьох варіантів. За тиждень, 17 березня, оголосять результати.

«Люк» розповідає деталі.

Чому вирішили змінити назву?

Міністерство цифрової трансформації України повідомило про початок голосування за нову назву для «Південної залізниці». Опитування відбувається у межах масштабного проєкту «Залізна українізація». Протягом 3 років планують позбутися радянських символів і російських написів, а також змінити назви «Південно-західної» та «Південної» залізниць.

«Річ у тім, що дві гілки Укрзалізниці — «Південно-Західна» та «Південна» — отримали назви за географічною прив’язкою до російської імперії,  пояснюють у Міністерстві цифрової трансформації.

Хоча територіально розміщені в зовсім інших регіонах. Так, «Південно-Західна залізниця» простягається від Чернігівщини до Поділля, охоплюючи території п’яти та частково ще шести областей нашої держави. А «Південна» охоплює території Харківської, Полтавської, Сумської, окремі райони Чернігівської, Луганської областей». 

Долучитись до проєкту українізації та обрати нову назву філій запропонували українцям. Минулого тижня у застосунку «Дія» громадяни обрали нову назву для «Південно-Західної залізниці» — відтепер вона «Центральна». За це проголосували понад 417 тисяч українців з 1,1 мільйона опитаних.

На черзі — «Південна залізниця». Зробити вибір можна з 10 березня впродовж тижня.

Які варіанти для «Південної залізниці»?

У застосунку «Дія» доступні чотири варіанти нової назви для «Південної залізниці»:

  • Харківська залізниця
  • Слобожанська залізниця
  • Слобідська залізниця
  • Східна залізниця

Як долучитись до голосування?

Щоб взяти участь в опитуванні, потрібно зайти у застосунок «Дія». Далі відкрити розділи «Послуги» та «Опитування». Там доступне голосування «Нова назва “Південної залізниці”». 

Станом на 10 березня 16:00, в опитуванні щодо нової назви «Південної залізниці» уже взяли участь понад 220 тисяч людей.

Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк