Головна - За містом - Харківські архітектори розробили конкурсний проєкт для військового меморіалу у Львові
…

Харківські архітектори розробили конкурсний проєкт для військового меморіалу у Львові

Час прочитання: < 1 хв

Харківська компанія Drozdov & Partners продемонструвала свій проєкт меморіального комплексу військових поховань Героїв України, що знаходиться біля Личаківського цвинтаря у Львові.

«Люк» розповідає детальніше

Минулого тижня у Львові завершився архітектурний конкурс на меморіальний комплекс військових поховань Героїв України, який тривав три місяці. Переможцями стали архітектори з Хмельницького Віктор Голубєв та Дмитро Райфшнайдер. Окрім зони поховань їхній проєкт передбачає меморіальний сквер, музей, монумент невідомому солдату, каплицю та колумбарій.

Також у конкурсі взяло участь харківське архітектурне бюро Drozdov & Partners в партнерстві з Expolight. Їхній проєкт фокусується на символізмі: хрестоподібні стели, «проросле» з бетонних плит дерево та ряди надгробків, схожих на протитанкові укріплення. За задумом архітекторів, ключовим елементом меморіалу мало стати пшеничне поле, що завжди було традиційним елементом українського ландшафту, а сьогодні знову перетворилось на поле бою.

Drozdov & Partners розробило проєкт меморіального комплексу військових поховань у Львові

Drozdov & Partners розробило проєкт меморіального комплексу військових поховань у Львові

Drozdov & Partners розробило проєкт меморіального комплексу військових поховань у Львові

Попри те, що конкурс цей проєкт так і не виграв, харківські архітектори привітали переможців:

«Ці проєктні пропозиції можуть стати не лише взірцем нового підходу до проєктування військових кладовищ в Україні, а й важливим місцем пам’яті та історії, — пишуть вони у Facebook. — Це місце розповідає про мужність та відданість українського народу, що захищає свою державу».

Над проєктною пропозицією працювали: Андрій Головченко, Віталій Правик, Герман Соколов, Інна Шаповалова та Олег Дроздов.

 Текст та обкладинка — Антон Алохінссон

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк