Головна - За містом - «Херсонці не хочуть лишати дім»: як проходить гуманітарна місія фонду Rescue Now в Херсоні
…

«Херсонці не хочуть лишати дім»: як проходить гуманітарна місія фонду Rescue Now в Херсоні

Час прочитання: 2 хв

Після підриву росіянами Каховської ГЕС 6 червня українські волонтери та благодійні фонди моментально організувались у рятувальні місії для допомоги постраждалим.

Один з них — благодійний фонд Rescue Now, який з’явився на початку повномаштабного вторгнення. Ми поспілкувались з маркетинг-директором фонду Олександром Мосяко про те, як відбувається робота на херсонському напрямку.

Про благодійний фонд Rescue now 

Ми — Rescue Now. Ось це now — про нас. В ситуаціях, коли допомога потрібна зараз, як в Херсоні, наша задача — реагувати швидко. Ми організували виїзд в перші ж години, за день створили флотилію для евакуації. Далі допомагаємо людям із розміщенням, зв’язуємо тих, хто надає допомогу із тими, кому вона потрібна.


Також, маємо кілька постійних проєктів. Працюємо з дітьми в просторах «Літокрил», опікуємося старенькими, які залишилися з війною віч-на-віч, в проєкті «Патронаж», а в проєкті «Рірут» роздаємо насіння постраждалим домогосподарствам на деокупованих територіях Харківщини та Херсонщини. 

Про роботу в Херсоні

Весь фонд Rescue Now зараз займається лише місією в Херсоні. На місці кілька команд по 10-12 людей, працюють позмінно. Основна команда Місії в Херсоні — це 26 людей, розкидані від міста Дніпро до самого Херсона. Плюс люди, які відправляють по 3 вантажівки в день із Харківського хабу в Херсон.

Херсонці не хочуть лишати дім, і ми їх розуміємо. Ті, хто евакуйовуються, планують перебути кілька днів в найближчих шелтерах, і повернутися додому. Часом люди просто поповнюють запаси продуктів і одразу повертаються в підтоплений, але свій дім. 

Там є облаштовані шелтери поблизу міста, також маємо сотні заявок від людей з різних міст, готових прихистити евакуйованих людей із улюбленцями.  

Є багато сигналів з лівого берега, і ситуація там критична, і всі зараз шукають шляхи допомоги цим людям.

Ми маємо експертизу та спеціально обладнану техніку для евакуації маломобільних людей з 2022 року. Але вперше потрібно робити це на воді. Найскладніші випадки ДСНС бере на себе й не дозволяє волонтерам евакуйовати. Скажімо так, нам доводиться тишком-нишком допомагати людям, яким потрібна допомога, і ми розуміємо, що можемо надати її зараз. 

Наразі це все, що ми можемо сказати про евакуацію. Нею керують в першу чергу сили ДСНС, ми допомагаємо їм. Найближчим часом відкриємо збір, щоб закрити важливі потреби ДСНС.

Як можна допомогти організації

Зараз важливо донатити. Гуманітарна та екологічна катастрофа залишиться й після того, як зійде вода. Стосовно волонтерів — поки людей вистачає. Ми в Херсоні надовго. Тож просимо підтримати місію на нашій сторінці.

Текст — Alex Xepaces, фотографії предоставлені фондом, обкладинки — Катерина Дрозд

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк