Головна - За містом - У Європі перебуває понад 5 мільйонів українців, — дані ООН
…

У Європі перебуває понад 5 мільйонів українців, — дані ООН

Час прочитання: 2 хв

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців підрахували, скільки українців легально перебувають у країнах Європейського Союзу. Число зареєстрованих по програмі тимчасового захисту досягло 5 мільйонів осіб.

«Люк» розповідає деталі.

У країнах Європи зареєстрували 5 008 482 українців зі статусом тимчасового захисту. За данними ООН, з початку 2023 року їх кількість збільшилася на 185 тисяч осіб (з 31 січня по 28 березня).

Джерело: сайт Управління Верховного комісара ООН

Найбільше громадян прихистила Польща — 1,5 мільйона, на другому місці — Німеччина (922 тисяч). Півмільйона українців залишилися у Чехії.

Джерело: сайт Управління Верховного комісара ООН

Ще 2,8 мільйона знаходяться на території РФ та Білорусі, однак визначити точну кількість наразі неможливо.

З початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну в Європі перебували понад 8 мільйонів українських біженців. За рік частина із них повернулися додому або виїхали до інших країн світу.

Інформацію ООН отримала від національних урядів. «Статистичні дані складаються переважно з даних, наданих органами влади. Хоча було докладено всіх зусиль, щоб забезпечити перевірку всієї статистичної інформації, цифри є приблизними», — повідомляють на сайті Управління Верховного комісара ООН.

Тимчасовий захист (не плутати зі статусом біженця) — директива Європейської ради від 4 березня 2022 року. Документ дозволяє громадянам України отримати захист в країнах ЄС за швидкою і спрощеною процедурою. Захист передбачає: проживання на один рік з можливістю подовження, доступ до роботи, освіти, соціального забезпечення, медичного обслуговування тощо.

Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк