Головна - За містом - 50 робіт, 11 українських мисткинь. В Берліні проходить виставка, присвячена жіночій незламності
…

50 робіт, 11 українських мисткинь. В Берліні проходить виставка, присвячена жіночій незламності

Час прочитання: 3 хв

З 21 березня по 29 квітня у Берліні триватиме виставка «Загартована. Український феномен» (Hardened. The Ukrainian Phenomenon). Експозиція складається з 50 робіт від 11 українських художниць. Роботи об’єднані темою незламності українок перед викликами нового часу.

«Люк» розповідає про мету виставки і чиї роботи можна там побачити.

Про що ця виставка?

«Загартована. Український феномен» — виставка робіт 11 українських художниць, організована командою берлінської галереї G.ART Gallery.

«Експозиція налічує понад 50 робіт, розташованих у хронологічному порядку,розповідають організатори.

Одинадцять митців, одинадцять доль, одинадцять поглядів на прожитий рік, на свою стражденну Україну, одинадцять індивідуальних творчих шляхів. У такому маленькому форматі ми хочемо представити сучасне українське жіноче мистецтво і, головне, українську жінку, сповнену тепла, ніжності та любові, яка міцніша за сталь»

«Загартована. Український феномен»
Афіша заходу «Загартована. Український феномен». Джерело.

Виставку доповнює каталог, у якому кожна з учасниць розповідає, яким був її 2022 рік, і що довелося пережити після того, як на Україну впали перші російські ракети. Частину робіт представлять самі мисткині.

«Історія України сформувала особливий жіночий характер, який гартувався століттями. У 2022 році українські мисткині пережили ще один виклик – війну. Але незважаючи на це, вони змогли перетворити свій біль і бажання перемоги на витвори мистецтва», — зазначають у G.ART Gallery.

Виставку реалізували в межах проєкту Berlintegrate – Ukrainian Art Meets Berlin, ініційованого міським округом Шарлоттенбург-Вільмерсдорф за підтримки Foundation AusserGewöhnlich Berlin.

Чиї роботи будуть представлені на виставці?

Одинадцять художниць з різних міст України розповідають про феномен українського жіночого характеру, загартованого історією країни.

У різних техніках і стилях зображені українки різної доби — від Трипілля, коли царював матріархат та культ Землі-матері (робота «Моя земля» київської етнографині Зінаїди Васіної), до зародження України як самостійної держави і теперішніх подій. 

Зінаїда Васіна «Моя земля»

Є відсилання до українських весільних традицій, національних символів та оберегів (картина «Стрічки» художниці з Києва Ганни Криволап), присутній особливий український колорит і зображення старовинних портретів (серія «Темні часи» живописиці і журналістки Катерини Лісової, Київ).

Катерина Лісова «Темні часи»

Воєнні реалії 2022 року фіксує на полотнах Ганна Криволап (серія «Непереможний Київ»), де зображає блекаут.

Ганна Криволап, серія «Непереможний Київ»

Харківська художниця Поліна Кузнєцова на виставці презентує роботу «Крик тікаючих» — про трагедію вимушеного переселення людей через початок повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Робота у стилі німецького експресіонізму зображує жінку, яка відчайдушно кричить, вивільняючи біль.

Поліна Кузнєцова «Крик тікаючих»

Проблеми біженства торкнулась і львівська мисткиня Ксенія Дацюк («Людина й райдужна Єва»), зобразивши вигнання людей з Едему, маленького раю, у неосяжну невідомість.

Про смерть і життя говорить пейзажистка з міста Березне, Рівненська область, Яна Гудзан. Роботи «Квіти пам’яті» та «Древо життя» протилежні за сенсом, символізують прощання зі старим і початок нового.

Тема шоку від подій зображена у серії «Українська голгофа» київської художниці і представниці Нової української хвилі Оксани Чепелик. Портрети з гримасами страху й горя авторка накладає на документальні воєнні фото. 

«Загартована. Український феномен»
Оксана Чепелик «Post Human IV» (серія «Українська голгофа»)

Проблему сексуального насилля і жорстокості до жінки уособлюють скульптури жіночих фігур «Homo Bulla — людина як мильна бульбашка» мультимедійної місткині і перформерки Марії Куліковської. Мисткиня народилась у Керчі (Крим), але після окупації півострова більше не поверталася до рідного міста. У 2012 році вона створила артпроєкт Homo Bulla, але у 2014-му російські бойовики розстріляли скульптури, які експонувалися на території донецького арт-центру «Ізоляція». Пошкоджені, але не знищені жіночі фігури уособлюють незламність українки.

Марія Куліковська «Homo Bulla — людина як мильна бульбашка»

Завершує проєкт нова картина Ольги Березюк «Деокупація», яку мисткиня створила влітку 2022 року. Зображено свято перемоги — концерт в гірській карпатській долині, де мольфари виганяють залишки зла у небо.

Ольга Березюк «Деокупація»

Де і коли проходить виставка?

Виставка проходить у Берліні, у комплексі Europa Center на площі Брайтшайдплац (район Шарлоттенбург), за адресою вул. Tauentzienstraße 9-12. 

Експозиція триватиме по 29 квітня включно з 10:00 до 18:00.

Вхід безкоштовний. 30% від продажу робіт G.ART Gallery передасть Благодійному фонду «Гражданіна» на протезування українських військових.

Олександра Пономаренко, ілюстрації — G.ART Gallery, обкладинка — Катерина Дрозд

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк