Головна - Місто - «Вишиті болем». На харківському вокзалі відкрилась виставка про сексуальне насилля воєнного часу
…

«Вишиті болем». На харківському вокзалі відкрилась виставка про сексуальне насилля воєнного часу

Час прочитання: 2 хв

«Укрзалізниця» сповістила про відкриття виставки «Вишиті болем» на залізничних вокзалах Харкова, Дніпра, Сум, Одеси і Чернігова.

Виставка оповідає історії людей, які пережили сексуальне насилля під час війни.

«Люк» повідомляє деталі.

В чому ідея виставки?

Виставку «Вишиті болем» організувала команда проєкту «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України». Ініціативу підтримала «Укрзалізниця» і розмістила експозиції на залізничних вокзалах різних українських міст.

Виставка присвячена людям, які пережили сексуальне насилля під час війни Росії проти України. Збірні образи переклали мовою орнаменту і вишили на рушниках.

«Таких історій в сучасній Україні сотні. Про них мало говорять, ця тема залишається табуйованою в суспільстві. зазначають в «Укрзалізниці».

Проте людям, що пережили сексуальне насильство, особливо в умовах війни, потрібна увага, дбайливе ставлення та допомога».

Виставку фінансує Уряд Великої Британії та реалізує міжнародна організація «Пакт» і консалтингова агенція One Health.

Чому саме рушники?

Рушник — традиційний український символ, який є частиною нашої народної пам’яті. 

«Коли нашому народові боліло, він виспівував біль у пісні й гоїв рани вишиваним рушником. Рушники – це замовляння, висловлене художньою мовою орнаменту, де кожен символ має сенс.  — пояснюють організатори виставки.

Ми вишили рушники, щоби переповісти історії про сексуальне насильство, скоєне російськими окупантами над людьми, яких не існує в реальності. Але зібрано ці історії з темних подій, які відбулися насправді. І зі світлих, які обов’язково відбудуться. А відбудеться от що: рани загояться, життя переможе, ми все подолаємо. Далі є».

Виставка триватиме до 15 березня на залізничних вокзалах Харкова, Дніпра, Сум, Одеси і Чернігова.

Ознайомитися з повними історіями можна на сайті проєкту.

Отримати медичну, психологічну та юридичну  допомогу після пережитого сексуального насилля можна через інформаційну платформу «Далі Є» від українського проєкту з підтримки психічного здоров’я MENTAL HEALTH FOR UKRAINE (MH4U).

Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк