Головна - За містом - Пограбований росіянами Херсонський художній музей запустив флешмоб до Дня музейного селфі
…

Пограбований росіянами Херсонський художній музей запустив флешмоб до Дня музейного селфі

Час прочитання: 2 хв

У середу, 18 січня, відзначається День музейного селфі.

Херсонський обласний художній музей, який перед втечею з міста пограбували росіяни, закликає підтримати його в цей день. 

Кожен охочий може викласти старі фото з музею і цим привернути увагу світу до воєнних злочинів окупантів.

«Люк» розповідає, як долучитись до флешмобу і чому це важливо.

Що таке День музейних селфі?

День музейного селфі (Museum Selfie Day) — міжнародне свято співробітників музеїв з усього світу.

В цей день відвідувачам пропонують безкоштовно прийти до будь-якого музею і зробити фото з улюбленим експонатом. Свято відзначається в третю середу січня, цьогоріч це 18 січня. 

«Зазвичай за тиждень ми починали повідомляти про старт акції і готуватися до події, — зазначається на Facebook-сторінці Херсонського музею. — Дуже хочеться запросити вас всіх до музею, повідомити пароль для входу, милуватися вогниками в очах відвідувачів, які обирають, біля якої картини чи скульптури сфотографуватися. Але художній музей пограбований окупантами, зали закриті, бо будівлю почали реставрувати, і взагалі в Херсоні зараз дуже небезпечно».

Що сталося із Херсонським художнім музеєм?

Російські військові пограбували Херсонський художній музей на початку листопада минулого року.

Чотири дні поспіль озброєні окупанти фурами вивозили цінні речі з колекції у Сімферополь, свідчить директорка музею Аліна Доценко. Вона впізнала вкрадені картини, серед яких «Пікет на березі річки. Захід сонця» Івана Похитонова, «Хати на заході сонця» Павла Соколова, «Пейзаж Парижа» Михайла Андрієнка-Нечитайла, «Осіння пора» Георгія Курнакова, «Гладіолуси» Леоніда Чичкана, «Ланка» Гаврила Глюка. 

Загалом із фонду музею, а також інших культурних установ Херсонщини росіяни вивезли майже 15 тисяч експонатів.

Вранці 30 листопада, відступаючи з Херсона, росіяни ще й обстріляли будівлю музею. Наразі його стіни пошкоджені, вікна вибиті. 

«Воювати з музеями та лікарнями це — по-російськи. Те, що вони не повикрадали, вони нищать», — прокоментував цю подію міністр культури і інформації України Олександр Ткаченко.

Як підтримати музей у День селфі?

Співробітники Херсонського художнього музею закликают звернути увагу світу на воєнні злочини окупантів:  

«Ми точно знаємо, що у вас є селфі минулих років, зроблені в Херсонському художньому музеї, і Museum Selfie Day 2023 стане чудовою нагодою висловити свою підтримку пограбованому музею. Ваші селфі, зроблені в музеї до початку повномасштабної війни, до окупації Херсона, є історичними документами. Поділиться ними з музеєм і всім світом!», — йдеться в дописі.

Наразі в Херсоні досі небезпечно через обстріли. Тому співробітники музею просять не робити селфі на фоні будівлі, як це було під час пандемії COVID-19.

Долучитись до флешмобу можна, опублікувавши в соцмережах світлину з Херсонського художнього музею з хештегами #MuseumSelfie, #MuseumSelfieDay2023, #art_museum_ks. Інші музеї також беруть участь в Дні музейного селфі. Серед них — Харківський літмузей, Художньо-меморіальний музей Репіна в Чугуєві, Чернівецький художній музей тощо.

Олександра Пономаренкообкладинка — Катерина Дрозд


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк