«З міста Залізобетону». У Польщі відкриється виставка робіт харківських митців і мисткинь
З 17 березня по 16 квітня у галереї Arsenal в Познані, Польща, пройде виставковий проєкт відео та медіа-арту «З міста Залізобетону». У виставці беруть участь сім харківських митців і мисткинь. Співорганізатор — Муніципальна галерея Харкова.
«Люк» розповідає, яка мета виставки і чиї роботи можна буде там побачити.
Яка ідея виставки?
Виставковий проєкт «З міста Залізобетону» з’явилась в результаті колаборації муніципальних галерей двох міст: Харкова і Познані.
«Харків і Познань пов’язує багато – ми міста-побратими і за довгу історію побратимських відносин відбулося чимало значущих акцій, в тому числі і в сфері культури, — розповідають у пресрелізі організатори виставки.
Нинішня колаборація проходить у важкий для Харкова та України воєнний час, тому ініціатива наших польських партнерів: провести виставку Харківського медіа-арту в Познані — особливо цінна».
Виставка «З міста Залізобетону» дає можливість харківським художникам і художницям висловити активну творчу і громадянську позицію, привернути увагу європейської аудиторії до культури та актуального мистецтва воюючої країни.
Хто бере участь у виставці?
У проєкті задіяні сім харківських художників та художниць, які впродовж року повномасштабного вторгнення активно працювали у своєму медіа і напрямку.
У виставці беруть участь:
- Артем Волокітін — працює переважно в традиційній техніці олійного живопису, у напрямках гіперреалізму і необароко. Отримав Гран-Прi Non Stop Media і місце на першому конкурсі Pinchuk ArtPrize, брав участь в основній програмі Венеціанської Бієнале (2015), стажувався у Лондоні. У виставці представляє відео «Комбінаторика» (2013-2022), сучасну версію якого доробив минулого року за час резиденції в Німеччині.
- Влас Бєлов — художник концептуального напрямку, digital artist, virtual performer. Одним з перших у Харкові і країні зайнявся 3D-програмами, VR і NFT-art; постійно бере участь в міжнародних цифрових форумах, продовжує досліджувати цей інноваційний напрямок у мистецтві.
- Юлі Голуб — професійно займається відео, інсталяцією, перформансом, фотографією, медійним колажем. На виставці представляє антивоєнну серію «Корова», витоки якої сягають 2014 року з подій на Донбасі.
- Тетяна Малиновська — працює у напрямку магічний реалізм, ковровий живопис, відео, ліногравюра, графіка. Співпрацює з Артемом Волокітіним у креативній арт-лабораторії.
- Роман Мінін — працює в живописі, графіці, фотографії та стріт-арті. Одним з перших в українському мистецтві почав використовувати технології VR, Cripto-art, NFT у роботах. На виставці представляє відео New Maya Challenge про долю сучасного пролетаріату та гегемона.
- Оля Федорова — концептуальна художниця, працює з текстом, фотографією, відео, мультимедіа. Практикує акціонізм і перформанс, бере участь в арт-резиденціях по всьому світу. На виставці представляє відео «Соняшники», яке відсилає до події битви за Іловайськ у 2014 році.
- Олексій Яловега — експериментує з новими і старими сенсами в новітніх медіа. На виставці представить авторську NFT-серію, яку створив в 3D-скульптурі.
Відкриття виставкового проєкту «З міста Залізобетону» відбудеться 17 березня о 18:00 у галереї Arsenal за адресою вул. Szyperska 2, 61-754 (Познань, Польща).
Виставка триватиме місяць, до 16 квітня включно.
Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд
Читайте також:
- «Виганяють Муніципалку з Муніципалки»: що відбувається навколо «виселення» Муніципальної галереї
- Роботи Павла Макова, Владислава Краснощока і ще 15 митців і мисткинь. У «ЄрміловЦентрі» проходить колективна виставка
«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.