Головна - За містом - Blooms Corda, SI Process, O.Torvald, Small Depo, Within Temptation, The Black Keys та багато іншого. Шо по релізах?
…

Blooms Corda, SI Process, O.Torvald, Small Depo, Within Temptation, The Black Keys та багато іншого. Шо по релізах?

Час прочитання: 6 хв

Між тривогами послухали музичних новинок для вас. Що пісень, що тривог вийшло багацько.

Макс Бурєнок розповідає, що цікавого з’явилося за останні сім днів у світі української та світової музики.

Blooms Corda — «Даня у клітці зі спогадами»

Минулого тижня Данило Галико повідомив, що запис пісень для майбутнього альбому «Дощ іде, але сонце світить» завершено. А вже сьогодні його проєкт презентував другий сингл про «щоденні переживання спричинені спогадами, та що з ними робити».

Як пояснює сам Данило: «Зараз ми живемо з доволі розмитою картиною майбутнього, і схоже, що через це на поверхню виринає все більше минулого. Взагалі, я не з тих людей, які люблять ностальгувати, тому хвилі спогадів, які повсякчас на мене накочуються — як свого роду клітка, в якій я з цими станами борюся».

Реліз альбому заплановано рівно за два тижні.

Lippy&Les — «Місто»

Влітку минулого року під час музичної резиденції на Бакоті Іра Лобанок з гурту krapka;KOMA та Лесь Якимчук з проєкту NevertheLes заснували новий дует. А тепер оприлюднили другу свою пісню разом із музичним відео до неї.

«Ми придумали “Місто” одного дуже зимового меланхолійного вечора, коли на вулиці сипав сніг, а на душу опускався туман невизначеності», — каже Лесь.

Знаєте, написали взимку, але чудово слухається й навесні. Тримайте мою особисту вподобайку.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

SI Process — «I Am» (feat. Dennis Adu)

Стас Іващенко з гурту «ВГНВЖ» випустив перший сингл цього року, який став вже другою його роботою з джазовим трубачем Деннісом Аду. Взагалі хлопці так добре між собою поєднуються, що я би із задоволенням послухав й потенційний спільний альбом.

«Коли особисте і особистість йдуть на другий план, зникаючи за глобальним контекстом, постійно виникає питання хто я є, що робить мене мною. Саме музика зараз дає мені відповіді на ці питання. Вона наче перепідтверджує мою ідентичність, мою суть та енергію. Це дуже особливий для мене трек», — розповідає Стас.

А як вже пояснює Денніс: «Особисто мені під час війни дуже важко створювати нову музику, хоч я і розумію, що це необхідно та треба робити. Але співпраця зі Стасом на прикладі треку “I Am” абсолютно порушує вищезазначений ментальний барʼєр. Коли я чую його музику, в моїй голові одразу виникає багато ідей, які створюють симбіоз сучасного електро звуку та класичних джазово-імпровізаційних елементів. Як на мене, це поєднання створює дивовижний настрій та дещо філософський “муд”».

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

O.Torvald — «Втома» (LP)

Минулого року гурт планував розпастися, але вдалий київський концерт змусив музикантів подумати двічі. І ця робота стала для команди своєрідною терапією.

«”Втома” — альбом, що відображає наш особистий досвід та переживання. В ньому ми розповідаємо про те, що жило всередині нас 704 дні повномасштабного вторгнення, але навіть один з одним ми цими емоціями не ділилися, — пояснює гурт. — “Втома” і про досвід лікування від пост-травматичного синдрому, і про ностальгію за минулим, і про біль сьогодення. В альбомі ви не почуєте спекулятивних треків на війні, маніфестів і штучного патріотизму. Лише ми, шість людей, такі, якими ми стали за останні 704 дні…»

У звучанні музиканти тяжіють до своєї ранньої творчості, і це дуже добре — ця ніша давненько не поповнювалась хорошими роботами. 

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Small Depo — «Терпіння» (EP)

Велике повернення пост-панків — тепер українізованих та переусвідомлених.

«Ця робота — справжній роуд-муві в світі українського пост-панку. Тривожна втеча ліричного героя від нової реальності і обставин до прийняття ситуації і своїх страхів. У той час, коли ти прокинувся в новому світі, коли старі правила більше не діють, коли все розмежувалося на чорне та біле, страх сковує тіло, а попереду невідомість — залишається лише терпіння», — каже гурт.

Разом із альбомом вийшло й лірик-відео від Катерини Лемешинської на пісню «Страх», яка побудована на уривку вірша «Contra Spem Spero» Лесі Українки.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

éllia — «Вічність»

Український емокор гурт представив новий сингл про недотримані обіцянки. Зі слів музикантів, людям властиво обіцяти те, що вони не в змозі виконати, і потім шкодувати про це.

Як розповідає гітарист Дмитро Козачук: «У цьому треці ми вирішили повернутися до менш комерційного звуку та вдатися до вайбу ранніх нульових. Для цього ми змінили саундпродюсера та мастерили цей трек на повністю аналогових пристроях, що врешті допомогло передати живий вайб цієї пісні. Ми хочемо, щоб слухачі могли відчути те ж, що відчуваємо ми, коли граємо її на репетиціях».

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Микола Серпень — «Їхати»

Альтер-его Тараса Каруна цього разу написав оду мандрівникам і людям, які люблять їхати: чи то на роботу, чи то на відпочинок, чи то до батьків у село, аби посадити бульбу, чи то з друзями до річки, аби порибалити на вихідних, чи то — подалі від реальності.

«Рекомендується до прослуховування у таких транспортних засобах: маршрутка, авто, літак, гелікоптер, електричка, потяг, трамвай, тролейбус, автобус, фунікулер, пароплав, човен, корабель, ракета, летючий килим, мозок тощо», — додає пан Микола.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

XXV кадр — «Золото»

Я вже готовий був знову обурюватись, що в молодих музикантів кожен новий трек стає все більш коротким по хронометражу, але у випадку Віталія Кобзєва — це концептуально зумовлено.

Другий сингл з майбутнього мініальбому не має слів: він триває рівно 60 секунд та є «хвилиною мовчання за свободою слова, яка сьогодні, на думку артиста, певним чином потерпає як у тоталітарних режимах, так і у демократіях». Кліп в цьому плані більш наглядний.

Репер коментує цю роботу так: «Свобода слова є важливою складовою вільного та розвинутого суспільства. Ми маємо про це пам’ятати та боронити її, що б не відбувалося».

Вихід мініальбому заплановано на травень.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Imagine Dragons — «Eyes Closed»

Якщо чесно, мені не подобається, що сталося з музикою Imagine Dragons після їх першого альбому. Доволі приємний інді перетворився на відвертий поп, який не те щоб прямо сильно еволюціонував з роками.

Але Ден Рейнольдс проговорює важливі речі у своїх піснях, має чималий вплив і, що головне для нас, дуже підтримує Україну у війні з Росією. База.

На новому синглі музиканти змішали поп, альтернативу та реп, чим започаткували нову «еру» своєї творчості.

«Відірвавшись на якийсь час від гастролів та витративши час на спілкування з родиною та коханими, я нарешті відчув бажання повернутися до тих звукових просторів, які на початку приносили мені найбільшу радість. Але з новим світоглядом і ментальністю, — пояснює Ден. — Світ виглядає сильно інакше, коли гурт долає шлях у десятиліття. Та деякі речі завжди залишаться незмінними. Саме знаходження правильного балансу ностальгії та свіжості приносить мені найбільше задоволення в студії. Нам було дуже весело під час роботи, тож сподіваємося, що вам воно теж сподобається».

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Within Temptation — «A Fool’s Parade» (feat. Alex Yarmak)

Ще один чудовий приклад підтримки українців — нідерландський гурт Within Temptation.

Окрім того, що музиканти з початку повномасштабного вторгнення на своїх концертах постійно проговорюють її важливість, так ще й присвятили цій темі свою нову пісню разом із українським музикантом та саундпродюсером Алексом Ярмаком. Ба більше, минулого місяця гурт особисто приїхав до Києва для зйомок кліпу, який все ж вийде вже наступного тижня.

«Ця пісня є вираженням нашої прагнення продовжувати проливати світло на триваючу екзистенційну боротьбу, з якою стикається Україна проти вторгнення Росії», — пояснює Within Temptation. Ну які ж котики.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Vampire Weekend — «Only God Was Above Us» (LP)

А ось в цьому випадку можете зекономити собі час та не слухати альбом Vampire Weekend. Чому? Бо учасники явно тяжіють до вивчення «загадкової руської душі».

Інакше я не можу пояснити існування пісні «Pravda» з рядками «They always ask me about Pravda, it’s just the Russian word for truth. Your consciousness is not my problem and I hope you know your brain’s not bulletproof». Або «I took the family balalaika, the strings would never stay in tune. I hung it up on the piano. I’m leaving at the rising of the moon». Та й іншими.

«Нашо?!» — моє питання без відповіді, але з відповідною реакцією.

Future Palace — «Uncontrolled»

Німецький альтернативний пост-хардкор гурт на новому треці в плані звучання гітар явно тяжіє до Slipknot, та стрижень все ж незмінний. Вокалістка Марія Лессінг на висоті. Поки не бачив інформації про можливий альбом, але впевнений, його анонс не за горами.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

The Black Keys — «Ohio Players» (LP)

Американський дует представив новий альбом, на якому традиційно блюзрок намішав із попом у різноманітних пропорціях.

Все бадьоро, незатягнуто, десь залишаючи місце для експериментів, як ось пару номерів із запрошеними реперами. Назвати прямо шедевром язик не повертається, але подорож цікава й до певної міри гучна.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

London Grammar — «House»

Британський гурт планує випустити продовження свого попереднього альбому «Californian Soil» 2021 року. Наступний лонгплей матиме назву «The Greatest Love» та вийде аж у вересні. Перший сингл вже у мережі.

«”House” — це встановлення меж навколо себе, — розповіла вокалістка Ханна Рейд. — Коли мені виповнилося тридцять, моє мислення змінилося, і я більше не почувалася жертвою — все було в моїх силах. Я подумала, що створення музики повинно приносити задоволення, і ми цим й займаємось».

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Glass Animals — «Creatures in Heaven»

Знаєте що? Ще одні британці із ще одним продовженням попереднього релізу. «I Love You So F***ing Much» вийде влітку та концептуально наслідуватиме «Dreamland» 2020 року випуску.

«”Я тебе так до біса кохаю, Я ТЕБЯ ДУЖЕ СИЛЬНО, Я ТЕБЕ ДУЖЕ СИЛЬНО, я тебе так кохаю, я тебе кохаю так блять сильно”. Ці слова набувають іншого значення кожного разу, коли ви їх вимовляєте, — каже фронтмен Дейв Бейлі про новий альбом. — Всесвіт може змушувати нас відчувати себе надзвичайно маленькими, але ми маємо цей людський зв’язок, який набагато ширший і таємничіший. Любов буває в нескінченній кількості форм і розмірів. Він настільки складний і настільки потужний, що навіть спостерігаючи його найменший випадок, можна назавжди змінити ваше життя».

Лідсингл вже можна послухати на стрімінгах.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Palace — «Ultrasound» (LP)

Нічого не чув про цей, знову ж таки, британський блюз-рок гурт раніше, тому новий альбом слухав без якогось бекграунду. І що я можу сказати? Напрочуд приємна музика!

На відміну від The Black Keys, тут блюзова частка схиляється до меланхолії з більш спокійними мотивами. Подивимось, чи пройде вона випробування часом, але поки що почуте мені сподобалось!

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Текст — Макс Бурєнок, редакція — Олександра Пономаренко, обкладинка — Катя Дрозд


Читайте також:
Усі релізи минулих тижнів

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк