Головна - За містом - Паліндром, Vivienne Mort, Yevhenii Dubovyk, Sheetel, Renie Cares, Beyoncé, IDLES та багато іншого. Шо по релізах?
…

Паліндром, Vivienne Mort, Yevhenii Dubovyk, Sheetel, Renie Cares, Beyoncé, IDLES та багато іншого. Шо по релізах?

Час прочитання: 5 хв

Попри минулий День Валентина, не всі пісні сьогодні про любов. Настрої різноманітні, пристебніть паски безпеки!

Макс Бурєнок розповідає, що цікавого з’явилося за останні сім днів у світі української та світової музики.

Паліндром — «Сансет»

«Коли писав цей трек, згадалась якась алегорія зі зламаною рукою: щоб втішити травмованого, ми малювали сонце на його гіпсі. Десь так само всі ми зараз поламані, але гіпс цього разу більших масштабів. Хочеться, аби хтось на ньому намалював сонце», — пише Степан Бурбан про свій новий трек, який сміливо можна прикладати на свої душевні рани ніби подорожник.

Трек логічно поділений на дві частини. В першому куплеті музикант відрефлексовує свій пройдений шлях, прямо кажучи, що його альтер-его Кашляючий Ед — вже давно в минулому. В другому куплеті йдеться про важке сьогодення та як дати собі раду із цим.

В кліпі на пісню можна побачити обличчя великої кількості українських митців, які тут і зараз творять історію, волонтерять та воюють: Мар’ян Пирожок, Ship Her Son, Курган & Agregat, Антон Слєпаков, Сашко «Колмен» Сердюк, Альберт Цукренко, Саша Буль, Сергій Воронов, Zwyntar, Ницо Потворно, Євген Гордєєв, Антон Шитель і багато-багато інших.

До речі, в квітні Степан разом із гуртом приїде в Харків відіграти концерт. Більше інформації шукайте тут.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Vivienne Mort — «Не ходи ти тут, не ходи»

Даніела Заюшкіна написала чуттєву пісню на вірш загиблого на фронті поета Максима «Далі» Кривцова

Як пояснює виконавиця: «Ми були знайомі. Я жила у формі татуювання на його руці. Подруги Максима надіслали мені повну збірку його віршів. Перший вірш я прочитала, другий заспівала — вийшла пісня».

Yevhenii Dubovyk — «Motion» (feat. Kyryllch, Andrii Frolov, Ivan Korniienko і Stanislav Diachenko)

Піаніст Євгеній Дубовик вкотре робить моїм вушкам приємно. Трек «Motion» — це про рух вперед та розвиток кожного з нас, незважаючи на будь-які зовнішні обставини.

Цього разу до складу музикантів приєднався гітарист, що додало значної епічності в звучанні. Як каже Женя, він намагається відповідати концепції «новий трек — новий інструмент»: «Я не хочу, щоб це був постійно однаковий сталий гурт. Це більше як поле для експериментів, де завжди можна шукати нові фарби, змінювати жанри. І кожен учасник цього дійства доповнює загальну картину. Саме тому на стримінгах я пишу всіх музикантів через кому».

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Sheetel та Renie Cares — «Я — це ти»

Гурт на чолі з фронтвумен Іриною Панчук та проєкт Антона Шителя, яких об’єднує спільний саундпродюсер Саша Мусевич, представили дуже несподівану колаборацію на лірику Майка Йогансена. Як кажуть музиканти, саме через особливість його мови і зʼявилась ідея написання цього треку.

Звучить потужно. Раджу.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Parking Spot — «All The Factors That Don’t Matter» (LP)

Марко Медведєв встиг пожити й у Краматорську, й у Харкові, де розпочинав свої перші кроки в музиці. Зараз музикант закріпився у Дніпрі під крилом лейблу Dnipropop, де й вийшов його новий електронний альбом.

«Якщо мої попередні релізи були більше про фіксацію часу, то в моєму новому альбомі мені хотілось розказати про себе та свої переживання. З кожним роком я відчуваю себе більш розкритим та впевненим, але при тому і моменти внутрішніх сумнівів відчуваються болючіше з набуттям більшої відповідальності», — пояснює Марко.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Shmiska — «Нічого»

Чернігівська виконавиця Рената Товстенко до свята закоханих представила сингл про те, що вона «не відчуває любові». Але все ж з часом виконавиця переосмислила своє відчуття.

«Любов — це те, що я тривалий час не відчувала, особливо багато думала про це рік тому, — розповідає музикантка. — В той час багато спостерігала за людьми навколо і не могла зрозуміти, чому люди навколо здаються такими щасливими, дарують одне одному квіти, цілуються в метро, пишуть під вікнами “Аня я тебе кохаю”. А мені ніхто не пише, доставку букетів не замовляє, нічого романтичного не відчуваю. Тому, спершу назвала пісню “Апатія”. Уже зараз, через рік після написання перших рядків синглу, я зрозуміла, що любов — це не тільки зовнішні прояви, і сміливо можу сказати, що відчуваю її».

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

vioria — «день закоханих»

Не зупиняємось. Віолета Шумар теж зустрічає свято без пари, але з гітарою та котом. Нова пісня про те, що для щастя не обовʼязково бути в стосунках, а найважливішим є вміння кохати та берегти себе.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

«Фівер°» — «Любов»

Та все ж розбавимо цей валентинівський мінор новим синглом харківського гурту Артема Воробйова.

«Це пісня про те, як ми ростемо і розвиваємося, про те, як важливо мати одне одного у складних часах. Навіть якщо немає багатства, будинку чи машини, у нас є щось набагато цінніше — любов, якою ми можемо поділитися зі світом», — каже він.

whitelope — «Льодовик» (feat. SPALAXX та Джон Дір)

Репери представили трек про «бажання втекти від світу людей у світ вічного холоду та льодовиків і навічно стати вітром у просторах Арктики, та спостерігати за її спокійним та при цьому позбавленим життя існуванням».

Цей сингл знаменує скорий вихід альбому «Арктика», який побачить світ вже 29 лютого.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Lady Aphina — «Якби не ти»

Київський гурт поділився піснею, яка була написана весною 2023 року в коридорі квартири під час чергового російського масованого ракетного обстрілу.

«Вона написана з любові та турботи, в намаганні зібрати до купи та приземлити стани двох людей. У ці темні часи ми тієї любові потребуємо, потребуємо близьких людей поруч у наших крихких квартирах, будинках, вулицях, що можуть бути зруйнованими будь-якої години», — кажуть музиканти.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Karoon — «Storm»

Подружжя Тараса і Валерії викликали штормове попередження зі своїм новим англомовним треком.

«Дехто вперто продовжує заперечувати наше право на існування. Ну-ну…», — вважають музиканти. З цим настроєм складно не погодитись.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

sportcafé — «все що у мене є»

Запорізький гурт, що в минулому мав назву Povod, продовжує занурювати слухача в свій новий етап творчості. Цього разу вийшла пісня про граничні емоційні стани — поламані ударні та брудна гітара на місці.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

«ФРН» — «Ситуація під контролем»

Калуський емо-гурт «феєрверки ранять небо» сьогодні на крок ближче до свого дебютного лонгплею з виходом нової пісні про «ДТП на дорогах святої Галичини та думки, що зринають у мозці у процесі».

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Beyoncé — «Texas Hold ‘em» та «16 Carriages»

Бейонсе робить все елегантно. Повернення з новим матеріалом теж можна назвати таким, але з невеликим нюансом.

Вибір жанру кантрі для нового альбому не дивний з огляду на те, наскільки він популярний у Штатах — це буквально народна музика для американців. Чи цікавим вийде все це для закордонного слухача — питання майстерності самої Бейонсе.

Наступна платівка матиме назву «Renaissance Act II» — це буде друга частина запланованої трилогії. Реліз відбудеться вже 29 березня, а поки слухаємо перші дві пісні з нього.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим та цим посиланнями.

Maya Hawke — «Missing Out»

В перерві між зйомками серіалу «Дивні дива» Мая Гоук встигла назбирати матеріалу на ще один повноформатний альбом. «Chaos Angel» стане продовженням попереднього лонгплею «Moss» та вийде 31 травня. А перший сингл разом із кліпом вже у мережі!

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

IDLES — «TANGK» (LP)

Можна я тут просто зізнаюся, що взагалі не орієнтуюсь в творчості цих гучних британців? Тому давати якусь виважену оцінку мені складно.

Скажу лише, що альбом цікавий і спонукає зануритись у дискографію серйозніше. Чим я і збираюсь зайнятися, як буде вільний час. І вам раджу.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Макс Бурєнок, обкладинки — Катя Дрозд


Читайте також:
Усі релізи минулих тижнів

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк