Головна - За містом - «Крихітка», «хейтспіч», the feels, Twenty One Pilots, St. Vincent, Justice та багато іншого. Шо по релізах?
…

«Крихітка», «хейтспіч», the feels, Twenty One Pilots, St. Vincent, Justice та багато іншого. Шо по релізах?

Час прочитання: 5 хв

Порівняно з минулим тижнем, музиканти трохи вгамувалися. Але це не значить, що нам сьогодні нічого вам запропонувати послухати!

Макс Бурєнок розповідає, що цікавого з’явилося за останні сім днів у світі української та світової музики.

«Крихітка» — «Під весняним дощем» (feat. «хейтспіч»)

Доволі несподівана колаборація, насправді.

В основу нової пісні увійшов вірш поетеси й військової парамедикині Олени Герасим’юк, а присвячена вона українським митцям і мисткиням, діячкам і діячам культури, що загинули внаслідок російського вторгнення.

«Ця пісня про втрати, але навіть після фізичного зникнення від людини залишається пам’ять, тепло і світло. Залишаються слова та імена. Залишаються твори, які тепер стають нашою духовною зброєю. І задача живих пам’ятати й говорити про тих митців і мисткинь, які віддали найважливіше за нашу свободу, свої життя. Щоб їхні голоси та ідеї продовжували звучати для інших», — пояснює Олена.

А ось історія того, як до створення пісні долучився Діма з гурту «хейтспіч», виглядає мов пранк, який вийшов з-під контролю. Колись фронтвумен Саша Кольцова написала жартівливий твіт з текстом: «З ким мені треба типу замутити, щоб народ мій дует теж шиперив, як Христю з Жаданом?». Один із варіантів у відповідях був саме «хейтспіч». І скрішнот із цими дописами Сашко «Колмен» Сердюк надіслав Дмитру. А далі закрутилось…

А ще це сингл з першого за 14 років альбому гурту «Крихітка», який музиканти обіцяють скоро презентувати. ТА НЕВЖЕ?

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Go_A — «Krip»

Бат айм е кріііііп… Вибачте.

Улюбленці європейців презентували новий електрофолк трек, побудованій на народній веснянці. З того, за що чіпляється вухо: драм-н-басових мотивів в музиці гурту стає все менше!

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

the feels — «Скло»

Пару тижнів тому колишня вокалістка гурту Аня Ліпатова представила свою першу сольну пісню після того, як лишила команду минулого року. Днями вже самі the feels представили першу пісню з новою фронтвумен Мариною Слободяник.

Новий сингл — це внутрішній діалог між депресивним станом та бажанням відповідати загальноприйнятим нормам.

«Цей трек є уособленням мого стану протягом багатьох років: депресія, тривога, — пояснює Марина. — У пісні я намагалася відтворити внутрішню боротьбу з найнегативнішими думками, оскільки майже кожного дня в моїй голові вирує купа думок: з одного боку Марина, яка втомилася жити, а з іншого Марина, яка намагається змусити себе прокинутись, перестати жаліти та проживати кожен момент життя з радістю».

Мені трохи незвично через інший тембр голосу, але загалом — зміна вдала. Цікаво, чим музиканти здивують у майбутньому?

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

morgendie — «квітнева брехня»

Квітень добігає свого кінця, а брехня залишається. Кропивницький інді-поп дует Анастасії та Дмитра представив нову меланхолійну баладу. Дуже підходить під сьогоднішню дощову погоду, насправді.

Схожа — «Заблукали» (feat. «Марний»)

Схожа та гурт «Марний» знову разом! Це не перша їх спільна робота — вже був цілий мініальбом, а цим синглом музиканти оголосили про майбутній випуск нового.

«У пісні розповідається історія двох закоханих, що в силу своїх непорозумінь, помилок та впертості, не можуть знайти спільної мови й доводиться чекати нового ранку, аби розпочинати все з початку», — кажуть вони.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

orfin — «na vitru» (LP)

Кременчуцький музикант Даня Ткаченко презентував дебютний повноформатний альбом, натхненний його усамітненим життям в будиночку у лісі.

«Буває, що музика може розкривати певні ідеї, виражені в словесній формі, а інколи вона може бути мовою сама по собі. Це другий випадок, — розповідає Даня. — Незвично та трохи хвилююче ділитися сольною творчістю, та радий, що є люди, які підтримали це і висловили цінність в тому, щоб це вийшло за межі мого ноутбуку».

До речі, всі доходи від дистрибуції будуть переведені українським волонтерським організаціям.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Vasylysa — «Тичина»

Василиса Фурманова, колишня учасниця проєкту Vnature, оприлюднила дебютний сольний сингл про сум за домом, покладений на вірш «Ви знаєте, як липа шелестить?..» Павла Тичини. Виконавиця пропонує поглянути на романтичну класику шкільної програми з іншої сторони: що, якщо більше ніколи не вдасться побачити ті самі липи знову?

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Vitaliia — «Веснянка»

«Тепер моя Веснянка звучатиме. Від сьогодні і до далекого майбутнього наших нащадків», — каже Віталія Грицак про свою нову пісню. А за музику тут знову відповідають хлопці з «Гурту Дно».

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

USTYM — «Цілуй Мене»

Устим випустив пісню про «справжні бажання та почуття людини, а також емоції, які ми приховуємо, але так хотіли б показати».

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Онісука Тайгер — «Суп»

Це кипить Микита чи суп? А може пристрасті навколо… В будь-якому разі, нова пісня приблизно про це.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

The Artistic Rats — «1995»

Тернопільський гурт нашумів на черговому синглі з майбутнього мініальбому «Тиша». Нова пісня — про страх бути відвертим з самим собою.

«Можна довго приміряти маски та переконувати себе в тому що все добре, і у тебе все виходить, але в певний момент це так чи інакше руйнується. Буває приходить відчуття, наче тебе в цьому житті всі обганяють, а ти так і залишаєшся на місці. Єдиним вірним рішенням в цій ситуації це відверто проговорити це з самим собою, а далі якось розпетляється», — каже гурт.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Twenty One Pilots — «Backslide»

Вийшов третій сингл Тайлера і Джоша з майбутнього альбому «Clancy». І тут одразу декілька моментів.

По-перше, на кожну з пісень хлопці знімуть кліпи, які вийдуть в один день разом із релізом (ну, окрім вже випущених синглів відповідно). По-друге, вони не встигають їх домонтувати до першопочаткової дати, тому вихід альбому зміщується на тиждень — тепер він побачить світ 24 травня.

А в кліпі на свіжий сингл, як і в самій ліриці, традиційно купа відсилок та пасхалок. І якщо прислухатися, можна почути протягом всієї пісні голос персонажа Блуріфейс, що натякає на те, що розповідь тут відбувається від його особи. Продюсував нове відео, до речі, Джош.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Maya Hawke — «Hang In There»

Третій сингл до майбутнього альбому «Chaos Angel» випустила і Мая.

Як вона розповідає про нову пісню: «Ідея полягає в тому, що поруч є хтось із близьких, хто переживає щось жахливе, через що ви вже проходили раніше у своєму житті. І ви знаєте, що не можете втручатися. Ймовірно, вони намагатимуться ізолюються від вас. Тож вам доводиться просто спостерігати за цими стражданнями, доки у них не настане момент, коли вони усвідомлять, що весь час перебували в токсичній ситуації. Потім вони приходять до вас, і ви разом допомагаєте їм вийти з цього. Це момент справжнього щастя, коли ти бачиш, як усі шматочки стають на свої місця».

Нагадую, що майбутній лонгплей вийде 31 травня.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

St. Vincent — «All Born Screaming» (LP)

Енні Кларк нарешті випустила свій альбом «про життя, смерть і любов». Якщо із сенсовим наповненням все відносно просто (це вам не копирсатися в міфології Twenty One Pilots), то сама музика привертає особливу увагу.

Як на мене, альбом доволі винахідливий: цікаво вловлювати кожен окремий звук та, традиційно, слідкувати за гітарними рифами — Енні давно вибудувала власну манеру гри. Місцями музика мені віддавала індастріальними хуками Nine Inch Nails, десь вона тяжіла до класичного рок-звучання, трек «Violent Times» взагалі легко міг би стати саундтреком до «Бондіани», а пісня «So Many Planets» має легкий психоделічний присмак.

Коротше, класний альбом. Різноманітний. Слухайте!

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Justice — «Hyperdrama» (LP)

Можна я просто скажу, що не розбираюся в творчості цього французького електро-панкового дуету? Але бачив, як багато хто очікував цей новий альбом, тож зустрічайте його й ви!

Це не зовсім та музика, яку я зазвичай слухаю, але прослуховування склало приємне враження. Пару треків навіть додав до свого плейлиста, хоча й не знаю, чи надовго вони там затримаються.

Тож можете довіритися мені, або послухати самим і скласти власне враження. Та й це, насправді, стосується будь-якого релізу.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

А ще, раз ми вже говоримо тут на музичну тематику, медіа про сучасну українську культуру «Лірум» не так давно започаткувало серію матеріалів про музику регіонів, які постраждали від російської агресії найбільше. І нещодавно вийшов наш спільний матеріал про Харківщину!

Разом ми зібрали для вас найцікавіше в один плейлист, а я поділився думками щодо стану харківської сцени в умовах повномасштабного вторгнення. Читати — за цим посиланням!

photo_2024-04-26_19-33-08

Текст — Макс Бурєнок, редактура та правки — Олександра Пономаренко, обкладинка — Катя Дрозд


Читайте також:
Усі релізи минулих тижнів

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк