Головна - За містом - «Летить блєдіна», «russia is a terrorist state», «Пес Патрон» та інше. Завдяки якій музиці ми не з’їхали з глузду під час війни?
…

«Летить блєдіна», «russia is a terrorist state», «Пес Патрон» та інше. Завдяки якій музиці ми не з’їхали з глузду під час війни?

Час прочитання: 3 хв

За останній рік в Україні вийшло дуже багато нової музики. Хтось намагався відрефлексувати війну, хтось паразитував на патріотичних настроях, багато хто співав про звичайні буденні проблеми, бо навіть під час війни — життя триває.

Проте головне, що це все не дозволяло поїхати дахом. Навіть попри те, що на початку повномасштабного вторгнення у людей змінились звички споживання музики. А деякі — взагалі не могли слухати її.

«Люк» підготував підбірку релізів про війну, на яких трималась наша «кукуха» останні 12 місяців.

Антон Слєпаков та Андрій Соколов — «нік кейв»

Антон Слєпаков з гурту «ВГНВЖ» завжди дуже вдало підмічав деталі навколишнього світу і описував їх у своїх піснях простими словами. Ця його навичка стала в нагоді з початком повномасштабного вторгнення. Так з’явився проєкт «warнякання»

Антон під музичний супровід свого колеги Андрія Соколова створив справжній щоденник емоційних станів українців під час війни. Дуже болючий, але максимально терапевтичний. Дієвіше, ніж прикласти подорожник до рани.

Стас Корольов — «Який день війни?»

Що буде, якщо зібрати всі популярні запити українців в google, проспівати їх під джаз-роковий інструментал та закріпити це відповідним візуалом? Вийде максимально автентичний зліпок часу у чотири акти, на яких ваші настрої будуть скакати, як на американських гірках. І ви обов’язково захочете дізнатись, як намалювати того бісового кота. Майбутній сольний концерт у Києві — гарна нагода знайти відповідь на це питання.

Alcohol Ukulele feat. UA Twitter Choir & Melaniya Podolyak — «Летить блєдіна»

«Всрата ти істото, мене турбуєш якого хріна?», — співає Юрек Якубов про чергову ракету, запущену росіянами. А сама пісня стала відчайдушним саундтреком всіх повітряних тривог, до яких ми вже так звикли. Що цікаво, хор для цього запису збирався всім українським твітером. Може, ваш голос теж там є?

Karta Svitu — «Пес Патрон»

Пісня, якою можна виявляти диверсантів. Бо якщо ти не знаєш відповідь на питання «хто тримає цей район», то мабуть ти не з України. А якщо тобі не подобається пес Патрон — то мабуть у тебе немає серця. 

Паліндром та Ship Her Son — «Спи»

Перший місяць війни був найскладнішим для усвідомлення того, що відбувається навколо. Степан Бурбан захотів якось виплеснути накопичені емоції, так народилась пісня «Спи» — колискова коллективному окупанту під жорсткий індастріал від Антона Шиферсона. Це справжня концентрована українська лють, закарбована у трихвилинний трек.

Паліндром — «Літній час»

Трохи згодом Степан зібрав всі свої спостереження вже на холодну голову та пройшовся катком по всьому, що було на думці багатьох із нас. Тут і про загальну меншовартість, і про «байрактарщину», і про «перевзування у повітрі». «30 років за мітлою, а в роті — присмак совка», — зачитує Степан, ніби окреслюючи межу між старою та новою Україною.

Skofka — «Чути гімн»

У репера Skofka дуже вдало вийшло зробити дійсно народну пісню з важливим посилом — поки чути гімн в усіх містах України, доти і буде жити Україна.

The Unsleeping — «Жити»

Своєю піснею «Жити» хлопці з гурту The Unsleeping підвели підсумки минулого року. «Було б добре будувати плани різні наперед, і їх робити, всіх смішити, всіх смішити…», — кажуть вони. Влучний трек для особистої істерії, якого нам не вистачало.

Мюслі UA — «Вова, їбаш їх блять»

Давайте будемо чесними, особистість Олександра Поворознюка, м’яко кажучи, одіозна. Проте цей трек від Мюслі UA з його фразами зі звернення до Володимира Зеленського тримав всіх нас в тонусі, коли все полетіло шкереберть.

хейтспіч — «руzzкий мир»

Фрешмени «хейтспіч» буквально залетіли на українську музичну сцену з хейтспічем. Їхній перший і останній трек російською «руzzкий мир» просякнуто ненавистю до росіян від першого до останнього рядку. Хлопці почали свою кар’єру з «бази».

Ницо Потворно — «Недоречний»

У цьому треку Сергій Гусака дуже влучно описує весь діапазон станів, в яких нас заносить весь рік. Пісня-подорожник про те, як ми вивозимо і не вивозимо.

Андрій Хливнюк — «Ой у лузі червона калина»

Фронтмен гурту «Бумбокс» з початку війни вступив до лав наших захисників. А в перші дні на своїй сторінці в Instagram виклав відео, де заспівав на Софійській площі народний гімн січових стрільців. Сказати, що духопід’ємність його виконання захмарна, — це не сказати нічого. 

Далі послідувала легендарна колаборація з Pink Floyd. Проте нам здається, що саме версія пісні від південноафриканського музиканта The Kiffness більше відповідає настрою пісні.

Христина Соловій — «Українська лють»

Христина Соловій адаптувала до українських реалій іншу духопід’ємну пісню — італійську народну, яку співали учасники Руху Опору за часів Другої світової війни. За підсумком «Українська лють» дійсно задавала свій тон першим тижням повномасштабного вторгнення.

ТУЧА — «russia is a terrorist state»

Марія Тучка закарбувала в жорсткому електронному треці базову для нас, але не зовсім очевидну на Заході думку про Росію. Які часи, такі й пісні для танцполу.

Kalush Orchestra — «Stefania»

Ця пісня не була написана про війну, та й вийшла до її повномасштабної фази. Але після перемоги Kalush Orchestra на Євробаченні, вона стала справжнім символом нашої боротьби. А разом із тим — важливою репрезентацією України на світовій сцені.

Принаймні дійсно кращою, ніж наступні спроби Олега Псюка погратися з метафорами про «дівчину, що не дала» на пісні «Батьківщина». Але менше з тим.

Макс Бурєнок, обкладинка — Катерина Дрозд


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк