Головна - За містом - Концерти, лекції та рейв в закинутій промзоні. У Костянтинівці відбудеться постіндустріальний фестиваль
…

Концерти, лекції та рейв в закинутій промзоні. У Костянтинівці відбудеться постіндустріальний фестиваль

Час прочитання: 3 хв

19-20 червня в Костянтинівці Донецької області втретє відбудеться постіндустріальний фестиваль The Most Fest.

Подія проходитиме в місцевій промзоні — в ангарі і прилеглій до нього території та ставить за мету привернути увагу до закинутої промзони.

Історія

Вперше фестиваль The Most Fest відбувся в 2017 році в межах проєкту дослідження українського сходу «Метамісто: Схід». 

«Тоді своє дослідження робила і агенція Urban Curators, яке допомогло виявити больові точки мешканців Костянтинівки, пов’язані з міським простором, — розповідають організатори. — А також визначити найвдаліше місце для архітектурного і культурного експерименту — територію біля колишнього залізничного мосту по вулиці Шмідта в закинутій промисловій зоні». 

У 2017 та 2018 роках ціллю проєкту було привернення уваги до території промзони, ініціювання розмови про його переосмислення, різні сценарії майбутнього цієї території. 

«Вже в процесі створення другого фестивалю ми зрозуміли, що фестиваль може стати не просто інструментом привернення уваги та логічним завершенням проєкту, а й крутим продуктом, який розвиватиметься з року в рік», — зазначають організатори.  

У 2017 році фестиваль проходив один день на одній локації та зібрав 200 відвідувачів, у 2018-му два дні на чотирьох локаціях, тоді його відвідало близько тисячі людей.

Концепція

У 2021 році акцент в філософії The Most Fest робиться саме на переосмисленні постіндустріального спадку всього того, що лишилося після доби індустріалізації на сході Україні в ХХ столітті. 

«Ми говоримо про покинуті, напів чи повністю зруйновані, ще живі чи вже дикі території регіону, стверджують організатори.  

Звертаємо увагу на будівлі, які цінні архітектурно, є можливими локаціями для тимчасових експериментів (екскурсій містом, культурних та мистецьких подій), досліджень, перетворень на інноваційні парки та багато іншого. 

Привертаємо увагу до конкретної території — величезної закинутої промзони в центрі Констянтинівки».

Програма

Цьогоріч фестиваль проходитиме на п’яти локаціях. Заплановані такі активності:

  • головна музична сцена за участю Тонка, Тиск, Ragapop, OTOY, імена хедлайнерів будуть анонсовані найближчим часом; 
  • мала сцена для молодих локальних виконавців;
  • нічна музична програма за кураторства Dnipropop та Shum Rave;
  • лекторій, в межах якого також відбудуться дискусії і воркшопи;
  • виставкова, театральна та кінозона.

Відвідування денної програми безкоштовне. Вартість квитка на вечірню та нічну програму обох днів 200 грн.

Кошти з продажу квитків підуть на покращення інфраструктури фестивалю та не передбачають отримання прибутку організаторами.

Обкладинка — Катерина Дрозд


«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу image.png
Поділитись в соц мережах
Підтримати люк