Головна - За містом - Харківщина увійшла до п’ятірки регіонів, де демонтували найбільше радянських об’єктів
…

Харківщина увійшла до п’ятірки регіонів, де демонтували найбільше радянських об’єктів

Час прочитання: < 1 хв

З початку повномасштабного вторгнення у Харківській області демонтували 39 об’єктів, пов’язаних з Радянським Союзом. Це дозволило регіону посісти п’яте місце у рейтингу серед усіх областей.

«Люк» розповідає, скільки радянських об’єктів знесли у різних областях в межах декомунізації.

Скільки радянських об’єктів демонтували в Україні? 

Співзасновник громадської організації «Декомунізація. Україна» Вадим Поздняков представив нову статистику з демонтованих радянських об’єктів у кожній області. Йдеться про пам’ятники, погруддя, меморіальні та анотаційні дошки, барельєфи, елементи оздоблення фасадів будівель (серпи, молоти і радянські зірки), мурали тощо.

Згідно рейтингу, із початку повномасштабного вторгнення в Україні демонтували 617 радянських об’єктів  у 23 областях. Найбільше у Закарпатській області — 88, найменше у Херсонській — один.

Декомунізація
Статистика ГО «Декомунізація. Україна» станом на 23.03.2023 рік

Яка ситуація на Харківщині?

За словами Вадима Позднякова, раніше Харківщина вважалась регіоном з найбільшою кількістю комуністичної символіки. «Їх [радянських об’єктів, — «Люк»] в області майже сотня. За цим показником область суттєво випереджає навіть Одещину та місто Київ [cтаном на 2020 рік]», — пише Поздняков.

У рейтингу 2022 року з демонтажу комуністичних символів Харківщина посіла п’яте місце — там демонтували 39 об’єктів. Окрім цього, в межах декомунізації в Харкові вже перейменували 268 вулиць, шість станцій метро, сім районів та декілька парків і скверів.

Минулого тижня, 13 березня, у Харкові зняли три меморіальні дошки з серпами і молотами на будинку культури Харківського Електро-Машинобудівного Заводу (ХЕМЗ). 

Кілька днів тому повідомили про залиття бетоном меморіальної дошки комуністичній організації на фасаді старовинного маєтку по вул. Мироносицька, 21. «У цьому будинку в 1919-1920 роках містився Центральний комітет Ленінської комуністичної спілки молоді України», — раніше значилось на меморіальній дошці.

Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа про Харків, яке висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк