Головна - Місто - Менше серпів і молотів. На ХЕМЗ демонтували меморіальні дошки радянським військовим
…

Менше серпів і молотів. На ХЕМЗ демонтували меморіальні дошки радянським військовим

Час прочитання: 2 хв

У Харкові зняли три меморіальні дошки з серпами і молотами на будинку культури Харківського Електро-Машинобудівного Заводу (ХЕМЗ). Напередодні, 13 березня, ці дошки залили жовтою фарбою невідомі активісти. 

«Люк» розповідає, як просувається декомунізація в Харкові і табличок яким радянським військовим харків’яни більше не побачать у місті.

Кому були ці меморіальні дошки?

У Telegram-каналі проєкту з очистки міського простору від радянських маркерів «Декомунізація. Україна» повідомили про демонтаж трьох меморіальних дошок на будинку культури ХЕМЗ.

Дошки встановили радянським військовим Кузьмі Білоконю, Петру Покришеву та Павлу Семеняці. Втрьох вони також були працівниками підприємств «Серп та молот» та ХЕМЗ. Мають звання героїв Радянського союзу.

Меморіальні дошки
Фотографія меморіальних дошок на будівлі культури ХЕМЗ. Джерело — «Декомунізація. Україна»

На меморіальних дошках були зображені орден Вітчизняної війни з серпом і молотом, що за Законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні» є забороненою символікою. Це і стало приводом для демонтажу.

За три дні до цього, 13 березня, невідомі активісти залили жовтою фарбою ці меморіальні дошки і залишили поруч напис «Просимо демонтувати».

Меморіальні дошки
Джерело — «Декомунізація. Україна»

Як проходить декомунізація у Харкові?

Декомунізація — позбавлення символів комуністичного тоталітарного режиму. Це стосується, перш за все, діяльності представників Радянського союзу, комуністів. 

З 2015 року, коли почалась активна фаза декомунізації, у Харкові перейменували 268 вулиць, шість станцій метро, декілька скверів і парків, а також сім назв районів. Ще не прибрали радянський орден «Перемога» на фасаді будинку по вулиці Миру, 20 (район ХТЗ), оздоблення з комуністичною символікою на станціях метро «Героїв праці» та «Індустріальна», символи на оздобленні будинків, пам’ятників тощо. Робота триває, і ще є над чим працювати.

Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк