Головна - Місто - В Харкові відкрився артпростір «79 Кут»
…

В Харкові відкрився артпростір «79 Кут»

Час прочитання: 2 хв

Минулої неділі, 20 травня, на вулиці Пушкінській, 79 відкрився новий артпростір «79 Кут».

«Люк» побував на відкритті і розповідає, як він функціонуватиме.

Чия ідея відкрити артпростір?

«79 Кут» — це новий простір з професійними залами галереї, камерною сценою та залою для майстер-класів. Знаходиться в колишньому бункері по вулиці Пушкінська, 79.

Створили артпростір Олександр Волков, Георгій Акжитов, Дмитро Рудяк та Ірина Водолажченко.

«Я дуже надихнувся у Львові, бачив там багато мультидисциплінарних просторів і мені не вистачало такого в Харкові, — розповідає «Люку» співзасновник простору Олександр Волков.

Є Art Area DK та “ЄрміловЦентр”. Була “Муніципальна галерея”, але її “віджали”. Ми створили це місце щоб розвивати мистецтво, давати можливість молодим митцям показувати свої роботи».

Олександр Волков

Що планують показувати?

В артпросторі проходитимуть концерти, поетичні вечори, лекції, презентації, кіно-вечори, камерні вистави і майстер-класи. Також в планах команди проводити арттерапію для дітей, дорослих цивільних і військових. У галереї робитимуть виставки харківських митців.

«Мені здається, Харкову потрібно місце, в якому можуть зустрічатися люди з різних середовищ та з різними інтересами, — коментує співзасновник простору Георгій Акжитов.

Зараз це скоріше розпорошено, і в цьому немає жодної сили. А найважливіше, як мені здається, виходить з суміші різних поглядів та напрямків роботи. Місце, де в співдії народжується сила — я б так для себе його [новий артпростір] охарактеризував».

Георгій Акжитов

Галерейний простір відкривала виставка дизайнерки та мисткині Ірини Водолажченко «Under fire». В експозиції — архівні роботи і зроблені під час повномасштабного вторгнення.

«Я досліджую в своїх роботах відчуття безпеки. Прослідковувала, як воно змінювалося з початку вторгнення, що я відчувала в Європі, що я відчуваю тут. І це дуже дивно, але в Харкові я відчуваю себе найбільш безпечно у порівнянні з якимось іншим містом чи країною», — каже Ірина.

Ірина Водолажченко

«79 Кут» працює кожен день з 10:00 до 22:00. Артпростір відкритий до співпраці з митцями та пропозицій по заходам. Для зв’язку з командою можна писати на Instagram-сторінку.

Текст та фотографії — Катерина Переверзева, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк