Головна - Місто - «Осциляції Бетховена». В Харкові воскресять класика
…

«Осциляції Бетховена». В Харкові воскресять класика

Час прочитання: 2 хв

У п’ятницю, 28 травня, в межах концертної програми фестивалю KharkivMusicFest відбудеться аудіовізуальний перформанс «Осциляції Бетховена». 

Під час заходу колектив електронних музикантів й візуальних художників взаємодіятиме з класичними творами Бетховена.

«Люк» розповідає, навіщо та як переосмислюватимуть доробок класика.

Ідея аудіовізуального перформансу, за словами організаторів, в тому, щоб з одного боку привнести елемент нестандартності в досить консервативну частину мистецтва — класичну музику; з іншого — познайомити аудиторію, далеку від класики, з творчістю Бетховена, якому в цьому році присвячена програма фестивалю.

«Місія фестивалю — підвищити популярність класичної музики до рівня європейських столиць, — розповідає виконавча директорка фестивалю KharkivMusicFest Марія Горбонос.  

Зробити це можливо, не тільки знайомлячи підготовлених слухачів з кращими класичними творами у виконанні іменитих маестро, але й пропонуючи тим, хто далекий від класичного мистецтва, познайомитися з творами класиків в сучасній інтерпретації».

Як проходитиме перформанс?

Перформанс представлятиме взаємодію електронних музикантів й візуальних художників із класичними творами Бетховена в контексті електронної музики. 

Твори Бетховена будуть змінюватися до невпізнання та знову повертатися до оригінального звучання. Звукова композиція створюватиметься в реальному часі в центрі аудиторії, а музика стане джерелом керуючих сигналів для проєкцій в просторі перформансу.

В аудіальній частині заходу братимуть участь Геннадій Беляєв (Man Without One), Нікіта Худяков (Freeboid), Антон Назаренков (Toshiboy), Петр Коварський (Kovarsky) та SAXR; у візуальній — Світлана Житня (Zhi-Zhi).

«Ми харківська музична формація, яка існує з серпня 2020 року й періодично проводить джем-сесії електронної музики, — розповідає Нікіта Худяков. — Участь у проєкті фестивалю KharkivMusicFest — експеримент та виклик навіть для нас. 

Імпровізація в електронній музиці — ще відносно не сформована культура в порівнянні з джазовою імпровізацією. Взаємне натхнення між учасниками джемів й співтовариством, яке розвивається навколо цього руху, приводить нас до нових форматів музичних заходів, таким як “Осциляція Бетховена”».

Аудіовізуальний перформанс пройде в п’ятницю, 28 травня, в Promodo Hub. Початок — о 20:00. Придбати квитки можна тут.

Також у цей день, о 18:00, відбудеться відкриття виставки «Автор у грі», присвяченій Харківській школі фотографії. 


«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу image.png
Поділитись в соц мережах
Підтримати люк