Головна - Місто - KharkivMusicFest: класика в кожну хату
…

KharkivMusicFest: класика в кожну хату

Час прочитання: 2 хв

З 7 по 24 квітня в Харківській філармонії відбудеться Міжнародний фестиваль класичної музики KharkivMusicFest. Цьогоріч фестиваль буде присвячений творчості Людвіга ван Бетховена.

Протягом двох тижнів можна буде послухати найпопулярніші твори Бетховена, включаючи всі його 32 сонати, й твори інших світових та українських класиків — Моцарта, Мендельсона, Мусоргського, Дворжака, Станковича, Скорика.

«Люк» розповідає про місію KharkivMusicFest й публікує повну програму фестивалю.

Фестиваль KharkivMusicFest ставить за мету підвищити популярність класичної музики в Харкові до рівня європейських столиць й залучити до її прослуховування нову аудиторію.

«Ми проводимо різні освітні заходи, залучаємо аудиторію, яка далека від класичної музики, використовуючи нові формати: від лекцій-концертів до анімаційних відеороликів, — зазначає президент фестивалю Сергій Політучий.  

Відкриваючи для харків’ян і гостей міста красу класичної музики, ми надихаємо їх на більш глибоке пізнання себе, навколишнього світу, на нові креативні проєкти. Ми відкриваємо нові горизонти для всіх учасників: гостей, музикантів та волонтерів фестивалю».

25 березня відбудеться Promo Concert KharkivMusicFest — презентація фестивалю. У межах події виступить французький віолончеліст Готьє Капюсон у супроводі New Era Orchestra під керуванням Тетяни Калініченко.

Що буде у програмі?

7 квітня в Великій залі Харківської філармонії зберуться музиканти з 10 країн: України, Чехії, Греції, Італії, Естонії, Грузії, Словаччини, Польщі, Німеччини. У програмі концерту прозвучить Симфонія №5 Людвіга ван Бетховена та «Карпатський концерт» Мирослава Скорика, під орудою азербайджанського диригента Фахраддіна Керимова.

10 квітня вперше в Україні дасть сольний концерт всесвітньо відомий піаніст з Великобританії Пол Льюїс. Його виконання фортепіанних творів Бетховена і Шуберта отримало визнання критиків й слухачів у всьому світі та закріпило його репутацію як одного з найвидатніших світових інтерпретаторів класичного репертуару Центральної Європи. У програмі сольного концерту — шедеври класики: музика Моцарта, Мендельсона, Мусоргського, Скрябіна.

13 квітня пройде концерт-нагородження лауреатів II Всеукраїнського конкурсу молодих композиторів ім. Бориса Лятошинського. Переможці молодшої та старшої групи представлять свої твори для вокалу і фортепіано, а також для змішаного хору a capella.

З 17 по 18 квітня у межах фестивалю вперше в Україні відбудеться «Сонатний марафон». Протягом двох днів 20 кращих піаністів України виконають всі 32 сонати Бетховена.

21 квітня відбудеться концерт Дитячого фестивального оркестру, в складі якого зіграють 50 юних музикантів з Харкова, Львова, Одеси, Дніпра. Диригувати концертом буде молодий диригент з Німеччини білоруського походження Віталій Олексейонок.

24 квітня, в день закриття KharkivMusicFest, відбудеться прем’єра «Страсті за Тарасом» Євгена Станковича та виконання Симфонії №9 Людвіга ван Бетховена. На сцені великої зали Харківської філармонії зустрінуться одразу два колективи: Національний симфонічний оркестр України та Національна хорова капела України «Думка».

Також у межах фестивалю заплановала освітньо-просвітницька та альтернативна фестивальна програма.

KharkivMusicFest відбудеться з 7 по 24 квітня в Харківській філармонії. Придбати квитки на всі заходи можна на сайті фестивалю.

Обкладинка — Катерина Переверзева

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк