Головна - Місто - «Зафарбуйте цей скам!». Активісти вимагають позбутися радянських муралів у Харкові
…

«Зафарбуйте цей скам!». Активісти вимагають позбутися радянських муралів у Харкові

Час прочитання: 2 хв

Представники проєкту «Декомунізація» вимагають від харківської міської ради позбутись нагадування про Радянський Союз, зафарбувавши мурали із зображенням маршала Георгія Жукова та космонавта Юрія Гагаріна.

Активісти руху «Декомунізація» повідомили у своєму телеграм-каналі про звернення до міської ради щодо муралів із зображеннями маршала Георгія Жукова та космонавта Юрія Гагаріна:

«Надіслали звернення на міську раду з вимогою зафарбувати цей скам [«сором» — «Люк»]. Інакше навесні будемо робити це ми».

Мурал «Маршал Жуков на коні» знаходиться на житловому будинку на вулиці Танкопія в районі Нових будинків. 

Зображення Юрія Гагаріна розташоване на одному з житлових будинків на однойменному проспекті. Мурал зробили у 2013 році, автор — Андрій Пальваль, художник творчої групи KailasV

Також у Харкові досі зберігаються чотири мурали з Пушкіним, які активісти планують «замалювати і зробити щось нове та якісне», коли потеплішає. Три з них розташовані на вулиці Пушкінській, четвертий — на вулиці Героїв Рятувальників (колишній Бєлгородський узвіз), навпроти муралу Тарасові Шевченко. 

До цього активісти направили офіційне звернення щодо перейменування харківського планетарію. Він і досі носить ім’я «першого космонавта», а на фасаді будівлі висить серп та молот — головна державна емблема СРСР.

Олександра Пономаренкообкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк