Головна - Місто - Vokzal, але не Південний. Бровари представили другий сорт пива, присвяченого Харкову
…

Vokzal, але не Південний. Бровари представили другий сорт пива, присвяченого Харкову

Час прочитання: 2 хв

Харківська броварня «Пивна Легенда» та дистриб’ютори крафтового і традиційного пива BeerFreak представили другий сорт пива з серії Kharkiv IPA, присвяченої Харкову.

Пиво має назву Vokzal, скорочену від «Південний вокзал».

«Люк» розповідає, чому саме таку назву обрали і який на смак декомунізований харківський вокзал.

Про серію Kharkiv IPA

Ідея зробити серію пива, присвячену Харкову, належить Олександру Седову —  власнику пабів Black Door та Red Door і магазину крафтового пива BeerFreak.

У продажі вже є пиво з назвою Pivnichna Saltivka («Північна Салтівка») — прозора класична IPA, охмелена сортом Sabro. 

Всього у серії очікується щонайменше 10 сортів пива. Кожен сорт нагадуватиме конкретний район чи локацію Харкова. Асоціації посилюватиме авторський дизайн етикеток від дизайнера і архітектора Володимира Єрмакова.

Про назву Vokzal

Другим сортом серії Kharkiv IPA став Vokzal

«Для другого сорту хотілось зробити в неймінгу контраст з Північною Салтівкою і поставити наш Південний Вокзал. згадує Седов.

Але вийшло так, що на Володимира Єрмакова накатило натхнення і він зробив інший, вже новий арт для цього пива, а коли він додав зверху напис, то мені це різануло око». 

Наразі триває активна робота з декомунізації та дерусифікації топонімів — географічних назв, пов’язаних з радянським минулим або Росією. Назва «Південний вокзал» також підпадає під програму декомунізації, оскільки походить від розташування відносно Москви. Такий вектор орієнтування обрали ще за часів СРСР і він не актуальний для сучасної України.

«Мене завжди курвило чому він [вокзал] “південний” [головний вокзал Харкова розташований у західній частині місця, — «Люк»]. — пише Олександр Седов.

Тому хай ця назва пива буде показником того, що не треба триматись за радянсько-імперський мотлох, навіть якщо це іде проти первинного концепту. Цей сорт буде просто Vokzal».

Пиво Vokzal
Етикетка пива Vokzal серії Kharkiv IPA. Джерело: Олександр Седов

Про смак

Для пива Vokzal обрали дикий американський сорт хмелю Idaho Gem, який 12 років тому винайшли бровари штату Айдахо. У різних комбінаціях сорт надає пиву відтінки стиглої вишні, ягід та тропічних фруктів.

«В пиві Vokzal цей сорт вибухнув в якусь тропічну жуйку. Аналогій до цього пива придумати не зможу, але і не треба, бо інколи смак, це просто смак», — коментує Седов.

Пиво Vokzal скоро з’явиться у продажу в локальних крафтових закладах Харкова, Києва, Одеси, Львова, Житомира та інших українських міст.

Замовити онлайн можна на Facebook сторінці магазину Beerfreak.org.

Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк