Головна - Місто - Північна Салтівка та ще дев’ять сортів. Броварні запустили серію пива Kharkiv IPA
…

Північна Салтівка та ще дев’ять сортів. Броварні запустили серію пива Kharkiv IPA

Час прочитання: 2 хв

Харківська броварня «Пивна Легенда» у співпраці з дистриб’юторами крафтового і традиційного пива BeerFreak почали варити серію елю, присвяченого Харкову.

Серія отримала назву Kharkiv IPA і складатиметься щонайменше з 10 сортів пива. У продажі вже є Pivnichna Saltivka, прозора класична IPA, охмелена сортом Sabro. Другий сорт вже у процесі.

«Люк» розповідає, що надихнуло на створення такого пива і де його купити.

Кому належить ідея?

Ідею «харківської» серії пива розробив і втілив Олександр Седов — власник пабів Black Door та Red Door і магазину крафтового пива BeerFreak, музикант і пивний сомельє. 

«Пам’ятаю в якийсь момент фейсбук потужно негативів з того, що про Харків всі забули, тому таким чином я ненав’язливо нагадую про наше місто. Хай ця серія буде як листівка з важких часів, для когось просто красива, для когось сумна, для когось дуже рідна», — розповів він. 

Олександра надихнули арт-роботи дизайнера і архітектора Володимира Єрмакова та етикетки американської броварні Trillium Brewing Company, яка теж створює пиво, присвячене локальним вулицям, паркам та районам: 

«Візуально це те, що мені якраз дуже подобається і мені одразу здалось, що вони би круто виглядали на пивній етикетці».

Ілюстрації Володимира Єрмакова

Яке на смак Kharkiv IPA? 

Загалом у серії Kharkiv IPA, за словами Седова, планується щонайменше 10 сортів, кожен буде присвячений конкретному району Харкова. До створення серії його підштовхнула любов до охмеленого пива і всіх сучасних варіацій ароматичних хмелів:

«Різних хмелів зараз виводять просто купу, і ці маленькі шишечки можуть надавати пиву дуже широкий спектр фруктових ароматів від стиглих цитрусових і аж до нот ванілі та кокосу, — розповідає Олександр. — Тому з’явилась ідея взяти простий базовий Hop Stop IPA від “Пивної Легенди” і добряче поекспериментувати з охмеленям, додавши в 10 різних варок, 10 різних сортів хмелю в великих кількостях».

Перше пиво серії — Pivnichna Saltivka, яка має 6% алкоголю, щільність 14.5% і помірну гіркоту (55). Пиво має аромат і присмак стиглого грейпфрута, за яким ховаються ноти кокосу та тропічних фруктів від сорту Sabro.

Де купити і скільки коштує? 

Пиво Pivnichna Saltivka можна купити в різних містах України: 

Також пиво можна придбати онлайн у крафт-шопі Beerfreak.org.

Вартість Pivnichna Saltivka — 75 грн (0.5 л) або 145 грн (1 літр). 

Читайте також наше інтерв’ю з Олександром Седовим про те, хто в Україні варить овочеве або супове пиво, що таке мід і як підкорити крафт-ринок.

Олександра Пономаренкообкладинка — Катерина Дрозд


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк