Головна » Місто » У Харкові знову горів театр музкомедії
…

У Харкові знову горів театр музкомедії

Час прочитання: 2 хв

У будівлі Харківського академічного театру музичної комедії на минулих вихідних сталася пожежа. Це вже не вперше, коли горить цей театр, хоч він тепер і знаходиться в іншому місці.

«Люк» розповідає детальніше.

Що сталося?

Ввечері 14 жовтня виникла пожежа у будівлі Харківського театру музкомедії. Близько пів сотні вогнеборців швидко прибули на місце та локалізували полум’я. Про це повідомило Головне управління ДСНС України у Харківській області:

«До місця події було направлено сім відділень на автоцистернах та одна автодрабина. По прибуттю рятувальників було встановлено, що горять підсобні приміщення та гримерна на третьому поверсі будівлі, на площі 40 квадратних метрів», — йдеться у дописі на Facebook.

До опівночі пожежу повністю ліквідували, ніхто не постраждав. 

Гасіння пожежі у театрі музичної комедії в Харкові. Фото — Головне управління ДСНС України у Харківській області

Гасіння пожежі у театрі музкомедії в Харкові. Фото: Головне управління ДСНС України у Харківській області

Гасіння пожежі у театрі музкомедії. Фото: Головне управління ДСНС України у Харківській області

Гасіння пожежі у Харківському театрі музкомедії. Фото: Головне управління ДСНС України у Харківській області

Коли цей театр горів раніше?

Зараз театр музкомедії займає приміщення палацу культури «Харчовик» на вулиці Благовіщенській, 32. Проте остаточно він туди переїхав лише у 2004 році. До цього близько 60 років театр працював неподалік, буквально через один будинок, у колишньому театрі Герасима Муссурі.

Цю будівлю у стилі модерн звели як цирк у 1908 році за проєктом архітектора Бориса Корнієнка. Проте її власник так не впорався з налагодженням регулярних гастролей, тому вже за кілька років цирк перебудували в оперний театр. Краєзнавець Антон Бондарев знайшов у харківських архівах критичні відгуки про заклад, де нарікають на погану акустику, бруд та захаращеність приміщень.

План театру Муссурі та відгук Р. Геніка на нього 1913 року

Акт обстеження приміщень театру 1913 року

Після смерті Муссурі харківська влада продала будівлю за борги. Його нова власниця Олена Сербуль заснувала у ньому Великий театр братів Кучерових. За більшовиків заклад націоналізували, і у 1927 він отримав назву Харківського театру російської музкомедії. За радянських часів його будівля поступово втрачала первісний вигляд, замість оригінальної ліпнини фасад обклали кахлем.

Театр мав дерев’яні конструкції та очеретяні перекриття, тому неодноразово горів. У 1987 будівлю визнали аварійною, і трупа вперше переїхала до нового приміщення на час ремонту. У 2005-му театр остаточно вилучили з переліку пам’яток архітектури. У 2019 році призначення цієї земельної ділянки змінили на будівництво багатоповерхового житлового комплексу з торговельними приміщеннями та підземним паркінгом.

Театр Муссурі на початку ХХ століття

Театр музкомедії у 2010 роках

Текст — Антон Алохінссон, фото — Головне управління ДСНС України у Харківській області, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа про Харків, яке висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк