У Харкові відбудеться ХарківПрайд. Що у програмі та як долучитися?
З 17 по 25 вересня в міському просторі Харкова відбудеться ХарківПрайд.
«Люк» розповідає, як та навіщо проходитиме Прайд у прифронтовому місті.
ХарківПрайд — наймасштабніша ЛГБТ+ подія на сході України — цього року пройде під гаслом «Єдині як ніколи».
Навіщо потрібен Прайд під час війни?
Мета Прайду — наголосити на цінностях українського суспільства: свободі, рівності та повазі до різноманіття. Продемонструвати світу відмінність Української демократії від тоталітарного режиму російської федерації.
«Наразі ніхто в Україні не в безпеці. Під загрозою кожне життя, — підкреслює співорганізаторка ХарківПрайду Анна Шаригіна. — Разом з тим, ми не маємо відмовлятися від прав людини. Якщо ЛГБТ+люди гідні вмирати за Україну, вони гідні й отримати права в Україні».
А що у програмі?
ХарківПрайд розпочнеться перформансом на підтримку Європрайду, який цьогоріч намагався заборонити президент Сербії Александер Вучіч.
«Ми робимо цей перформанс на згадку про події 2019 року у Харкові, — говорить президентка ГО ХЖО «Сфера», співорганізаторка ХарківПрайд Віра Чернигіна. — Тоді мер Харкова, Генадій Кернес, заявив, що ХарківПрайду не буде. Навіть погрожував організаторкам судом. Проте, пізніш відкликав це рішення під тиском представниць та представників міжнародних організацій в Україні».
Також у просторі міста можна буде побачити акцію пам’яті ЛГБТ+ людей, загиблих від російської агресії в Україні, та перформанс на підтримку можливості взяти шлюб для гомосексуальних пар.
На завершення відбудеться марш. Це мирна хода ЛГБТ+ спільноти та людей, що підтримують рівність прав та можливостей для всіх, незалежно від їхньої сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності. Цього року, зважаючи на умови прифронтового міста, подія відбудеться в закритому форматі, за попередньою реєстрацією.
Крім цього, ХарківПрайд оголосить серед ЛГБТ+ спільноти збір коштів у благодійний фонд «Харків з тобою» на користь жінок, які воюють у Харківській області.
Як долучитися?
Підписатися на сторінки Харківпрайду в Instagram і Facebook та слідкувати за анонсами.
Які проблеми зараз є у ЛГБТ+ спільноти?
Наразі представники та представниці ЛГБТ+ спільноти не мають права:
- забрати тіло партнера або партнерки з моргу та поховати кохану людину;
- прийняти життєво важливе рішення за партнерку чи партнера, якщо та у непритомному стані;
- доглядати дитину партнерки або партнера, якщо та пішла на фронт, а також опікуватися дітьми загиблої або пораненої близької людини;
- і багато іншого через те, що ЛГБТ люди все ще не мають можливості взяти шлюб.
Цей перелік не виключає повсякденної дискримінації та мови ворожнечі щодо ЛГБТ+, яка все ще існує в суспільстві.
- Читайте наше інтерв’ю зі співорганізаторкою ХарківПрайду Анною Шаригіною про гомофобію, близькість із ідеологічними опонентами та ЛГБТ-активізм під час війни.
- Дивіться та слухайте реп вчительки біології Ольги Халепи, який вона записала на прохання та за підтримки «Люка» напередодні минулого ХарківПрайду.
«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.